Condensatievocht in spouwmuur komt binnen

Dit is wat de warmtebeeldcamera rond 06:15 aangaf. Binnen flink opgestookt de hele nacht (22+ graden), buitentemperatuur een graad of 8.

Er is een duidelijk patroon zichtbaar: de gele vlekken hebben een temperatuur van rond de 7 graden (7,5 max.), en de rode gebieden zitten rond de 5,5 graden. Dus op de gele gebieden lekt meer warmte naar buiten --> koudebrug. Je ziet ook dat het meest rechter deel van de gevel geen koudebruggen heeft, en dat is ook precies waar ik geen last heb van vochtproblemen binnen.

Conclusie: verzakte isolatie op de gele plekken en dus koudebruggen?

Edit: twee foto's toegevoegd. Foto 2: gevel, Foto 3: Zelfde bronbestand als eerste warmtebeeld, maar temperatuurschaal aangepast. Verschillen nu beter zichtbaar.


HM20260509051743.jpeg

HM20260509051412v2_DAR.jpeg

HM20260509051412v2_IR.jpeg
 
Laatst bewerkt:
volgens mij is rood warmer dan geel in de schaal.
en zijn de rode plekken juist warmer (op de onderste afbeelding)
kan je het wit niet uit de bovenkant van de schaal helen en van blauw naar rood laten verlopen dat is veel duidelijker

Ik vind de verschillen niet schokkend gezien de isolatie.
 
Duidelijk
Er is een duidelijk patroon zichtbaar: de gele vlekken hebben een temperatuur van rond de 7 graden (7,5 max.), en de rode gebieden zitten rond de 5,5 graden
Interessante foto's ben een voorstander van plaatjes.
Je weet dat de luchtvochtigheid, het vocht in de lucht dat bij het dauwpunt water kan worden, de belangrijkste rol speelt hoe zit het daarmee.
Misschien een foto van de zelfde plekken maken zodat je weet hoe het binnen met de temperatuur zit.
De luchtvochtigheid van buiten vind je op een weerstation.
 
Heb je een kruipluik? Enig idee hoe vochtig het in de kruipruimte is. Hoe is het knooppunt de vloer, het binnen - buitenblad op de fundering uitgevoerd. Zou er vocht vanuit de kruipruimte in de spouw kunnen komen?
 
Metingen heb je prima uitgevoerd, door eerst de boel flink op te stoken.
Ik vind de verschillen ook nogal klein om conclusie aan te verbinden.
-het huis zelf geeft geen uniforme warmte af aan de muren: bij de vloer is het kouder dan bij het plafond, er staan vast op sommige plekken kasten tegen de muur, enzovoorts.
-plekken waar de isolatie weg is (naar beneden gezakt) daar meer verlies, dus hogere temperatuur te meten.
-plekken waarde isolatie opeen gepakt is en vochtig is: ook een koudebrug (warmtebrug) met hogere temperatuur bij de buitenmuur.
-de isolatie lijkt goed langs alle randen, maar dat kan ook komen omdat daar de muren meer gekoeld worden vanaf de zijkanten.
-een vochtige buitenmuur koelt door verdamping, geen idee hoeveel invloed dat kan hebben op de metingen.

Lang verhaal kort: heel lastig om conclusies te trekken.
Ik ben dan ook bang dat je met meten niet veel verder komt.
Luchtvochtheid in huis moet natuurlijk wel goed zijn.
Kruipruimte benoemen vind ik niet gek, die zou geen invloed mogen hebben, maar heb ook wel gezien dat de kruipruimte in contact is met de spouwmuren.

Tik er gerust een steen uit op de meest verdachte plekken.
(veel gaatjes in de voeg boren en de steen kan er later weer in)
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan