E-13 melding Remeha Avanta 28C

Status
Niet open voor verdere reacties.
De avanta's vanaf midden 2012 zijn voorzien van een watergebrekschakelaar, deze blokkeren als er te weinig water is.

De oude hadden dat niet en starten gewoon zonder water in de wisselaar, waardoor deze verbrand/smelt.

Dus als je te weinig water erin hebt gehad kan je wisselaar defect zijn.
 
Ik heb het expansievat vervangen en dat was ook wel nodig; de hele rubberen slap was weg en ik kon mijn vinger er zo in steken... Hij was denk ik 3/4 vol toen ik 'm eraf haalde. Vervolgens de installatie weer op 2 bar gebracht en ontlucht op het hoogste punt. Er kwam slechts een heel klein beetje lucht uit, dus dat was verder ook prima. Ik heb sowieso geen drukverlies gehad in de afgelopen periode.
Wel had ik een half jaar geleden opeens een bar verlies, dat we niet konden verklaren. Na bijvullen destijds had ik geen problemen meer, maar het was wel vaag.
De ketel is van 2008.

Smeltzekering kan het dus niet zijn, aangezien het systeem het wel doet bij resetten.

Even samenvattend hebben we nu de volgende oorzaken over:
- Automaat
- De kabel tussen de wisselaar en de automaat
- Warmtewisselaar defect (maar is dat mogelijk als hij het daarna weer doet en ik zelfs in bad kan, als ik het warme water met een half opengedraaide kraan erin kan laten lopen??)
- waterdruk/waterpeil te laag (ik heb geen druk problemen, maar hoe kan ik het waterpeil controleren?
- geen doorstroming warmtewisselaar (maar is dat mogelijk als hij het daarna weer doet en ik zelfs in bad kan, als ik het warme water met een half opengedraaide kraan erin kan laten lopen??)
- te veel lucht in de wisselaar (de ontluchters in de ketel doen het wel, heb ik gemerkt bij het vervangen van het expansievat + bijvullen en het opstarten van de ketel daarna, of is dat niet in de wisselaar? En hoe zou ik de wisselaar dan kunnen ontluchten?)

- Hoe kan ik de 3-wegklep zelf controleren?

Dank allen voor het meedenken, heel prettig! :)
 
Ik heb de instellingen afgelezen.

In standbystand zijn deze:
t1=54
t2=54
FL=0
nF=0,0

Na ca. 10 min in bedrijf (verwarming aan gezet):
t1=57
t2=35
FL=7.3
nF=35

Geven deze waardes nog extra informatie voor jullie tav het probleem?
 
Er was dacht ik ook een instelling die je kan terug lezen na een Error
zo weet je wat de ketel deed op het moment van storing.

Je kan deze gegeven ook opvragen bij ww gebruik, dat zegt meer.
 
Hmm, daar moet ik nog even naar zoeken dan. Wel heb ik de waardes bij warmwatergebruik:

t1=61
t2=55
FL=8,6
nF=16

Zitten daar vreemde getallen bij???
Overigens zijn alle instelling op de ketel de fabrieksinstelling.
 
Alle waardes zijn normaal. E13 word niet veroorzaakt door een sensor, maar door en zekering. Aan of uit. Als deze goed is, is het een electronische oorzaak oftewel meestal de automaat. De fuse heb je door gemeten (2 zwarte draden) , dus kan je de kabelboom uitsluiten.

Geheugen kom je in: meest rechtes knop indrukken en dan de meest linkse. Er verschijnt c00. met - naar 88 en bevestigen. Je zit in het geheugen.
Ik denk niet dat je iets spannends daar kan vinden.

Succes
 
Dan ga ik morgen meteen een automaat kopen! Als dat het niet verhelpt, kan ik 'm altijd weer meteen terugbrengen en bel ik een storingsmonteur...
Ik laat het nog weten of het geholpen heeft. Thanks! :)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan