Vloerverwarming juist aangelegd?

Vorig jaar hebben wij een vloerverwarming laten aanleggen door een klusbedrijf. Echter werkt het niet zo efficient als wij hadden gehoopt. We hebben een verwarmingsexpert er naar laten kijken en die vond dat het een en andere nog wel mis is en dat er voor een ongespecificeerde offerte van 1600 euro dit wel verholpen kan worden. De vloerverwarming destijds was rond de 1400 euro...

Het probleem is dat de CV-ketel uitslaat als er geen radiatoren ernaast open staan. Om dus gebruik te maken van de vloerverwarming staan dus altijd een aantal radiatoren flink te verbruiken. Dit is ook terug te zien op de energierekening.

Ik hoop dat hier iemand wat meer licht kan werpen op wat nu precies nodig is voor een juist werkende vloerverwarming. Een linkje naar nuttige informatie is ook fijn.

De pomp van de vloerverwarming zoals hij nu is, zit direct aangesloten op de CV-ketel (Valliant VHR NL 24-28 C). Volgens de verwarmingsexpert kan dat niet, want de temperatuur en druk moet eerst verlaagd worden in een omleidingssysteem. Klopt dat? Is een pomp met verdeler niet genoeg? Ik had begrepen van het klusbedrijf dat de pomp/verdeler het in- en uitgaande water mengt zodat er een temperatuur uitkomt die ingesteld is.
Verder zijn volgens de expert de leidingen die gebruikt zijn veel te klein waardoor een grote drukval optreed en dat ziet de CV-ketel dus ook.
Er zitten knoppen voor de 3 groepen die we hebben, maar die staan gewoon allemaal open. Maakt dat veel uit?

Ik heb een plaatje toegevoegd van de pomp, maar weet niet zeker of dat gelukt is...
 
115415_DSC_0113_1.jpg
 
Je zou een ander bedrijf een gespecificeerde offerte kunnen laten maken. Hangt er ook van af wat je allemaal wilt.

Is ergens een by-pass geinstalleerd? Als de vloer warm genoeg is en grote witte thermostaatknop van deze verdeler sluit de aanvoer af, moet wel ergens doorstroming zijn.

Hoe wordt dit geregeld? Is er een Kamerthermostaat in de ruimte waar ook de vloerverwarming zit, of werkt het anders?
Hoe groot is die ruimte met vloerverwarming eigenlijk en zijn daar ook radiatoren? Weet je hoe de vloerverwarming is aangelegd (afstand tussen de slangen)?

Ik kan de ronde thermometer niet aflezen maar als er inderdaad ook andere radiatoren openstaan, warmt de vloer dan op?
 
Nou zeg, jij bent wel in handen gevallen van een lekker stel "experts".... Op dit forum beoordelen we eigenlijk niet de werkzaamheden van anderen, maar zo te lezen aan je beschrijving klopt er weinig van en heeft je "verwarmingsexpert" ook weinig verstand hoe het eigenlijk zou moeten. En dan dat soort prijzen: puur schandalig!

Of alles juist is aangelegd is moeilijk te beoordelen a.h.v. de foto en je beschrijving. Maar ik heb het flauwe vermoeden dat er op diverse punten iets niet klopt...Sluit me aan bij de vorige reactie.(AvDijk)

Veel succes, want ik zou de monteurs van mijn bedrijf niet aan dit soort zaken bloot stellen om de rommel van anderen op te knappen.
 
AvDijk,

De oorspronkelijke situatie was dat er 3 grote wandradiatoren (op ooghoogte) in de jaren 30 woning zaten. Die heb ik zelf, op aanraden van het klusbedrijf verwijderd, zodat de vloerverwarming als hoofdverwarming zou fungeren. Twee wandradiatoren zijn afgedopt en de derde is gebruikt om de vloerverwarming direct op aan te sluiten. Dus zonder bypass voor zover ik zie.
De vloer is geloof ik ~35-40 vierkante meter, met drie groepen dus. Zie bijgevoegde foto van de aanleg. Ik heb daar nog wel meer foto's van.

De kamerthermostaat stuurt dus een aanvraag-signaal naar de CV-ketel op zolder. Die probeert warm water kwijt te raken, maar dit lukt alleen als er een radiator of 2 open staat (badkamer of zolder). De CV-ketel lijkt mij dus een erg hoge capaciteit te hebben die niet vervuld kan worden door vloerverwarming alleen.


115415_IMG20150610WA0000_1.jpg
 
Degooyer,

Inderdaad... bedankt voor de bevestiging. Mag ik hier eigenlijk bedrijfsnamen gebruiken? Dat praat wat makkelijker.

De verwarmingsexpert van de verwarmingsservice in Eindhoven kwam voor een inventarisatie langs voor een eventueel onderhoudscontract en het systeem bekijken. De man klonk redelijk furious over de staat van de vloerverwarming zoals hij was afgeleverd en vond dat ze daarvoor aansprakelijk gesteld mochten worden. We kregen niet de indruk dat het hele dure aanpassing zou worden. Tot we pas 2 weken later een niet gespecificeerde offerte kregen voor werkzaamheden.

Ik zal nog wel eens erachteraan gaan voor een specificatie. Mijn vrouw heeft voornamelijk de communicatie met hen gedaan dus weet er het fijne niet van, aangezien ik andere zaken aan mijn hoofd heb.
 
Dit is overigens de prijsopgave voor de extra werkzaamheden. Vreemd is dat bijvoorbeeld nog steeds een radiator moet open staan, ongeacht dat er een bypass is. Dus dat is geen verbetering op de huidige situatie. En ze willen opeens een nieuwe radiator plaatsen in de woonkamer, terwijl dat nooit besproken is.


Offerte verwijderd, mod.
 
Laat ik me maar onthouden van verder commentaar op de "offerte" die je hebt ontvangen om alles in orde te maken....(maar erg warm wordt ik daar niet van en ik adviseer je om daar zeker geen gebruik van te maken)
Ook het aangelegde werk wint geen schoonheidsprijs.

Ik adviseer om eerst eens de loop van de leidingen in kaart te brengen: hoe lopen de leidingen vanaf de cv-ketel naar de radiatoren en naar de verdeler voor de vloerverwarming.

Je kunt dan pas zien waarom e.e.a. zich zo gedraagt als je beschrijft.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan