Radiator 33 procent warm door onderblok?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Nog even een paar vragen.
Wil je een foto maken van de thermostaatkraan met de knop eraf?
Hangt je ketel op dezelfde verdieping als de bewuste radiator?
Heb je de voordruk van het expansievat al eens gemeten?
 
- Die is er al af geweest, daar ligt het niet aan. Aanvoer is in orde

- Ja, hangt op dezelfde verdieping (zolder)

- Nee, geen idee hoe dat moet. Ik ben 'eigen huis en tuin klusser'
 
Het gaat er NIET om of de knop er al afgeweest is........... Het gaat om een foto van de kraan ZONDER de knop.
De kraan is vaak dubbelinstelbaar uitgevoerd.
Dit houdt in, dat de kraan ZONDER knop erop, toch stiekum DICHT kan staan.
 
93871_image_6.jpg

93871_image_7.jpg
 
Deze kraan is dubbel instelbaar, hier zijn speciale dingen voor om af te stellen.
Waarschijnlijk staat hij erg dicht.
45104_sar_1.jpg
 
Maar de bovenkant wordt wel goed heet he. Bovendien heb ik het ook met de knop er af geprobeerd, dat was ook geen oplossing. Dan zit het toch niet daar in lijkt me?
 
:shock:
met speciale sleuteltje stel je de kraan in (stroming), dat heeft niets met de knop te maken. sleuteltje past op binnenwerk van de kraan en dan kun je de instelling wijzigen. als de instelling verkeerd ingesteld staat , gaan er te weinig liters doorheen en wordt de radiator niet warm.
 
Ik zie trouwens wel een klein zwart ringetje in het binnenwerk van de kraan zitten. Deze lijkt afgesteld op 2. Zou ik deze moeten draaien? En dan naar 1 of 10?
 
Standje hoger instellen en dan ff testen of ie goed is, zo niet dan weer verder openzetten tot radiator goed functioneert .
 
Ga ik straks proberen! Als dat zonder een speciale sleutel lukt dan, want die heb ik natuurlijk niet. Iemand enig idee waarmee ik het kan proberen?
 
Grote kans dat je hem sloopt, zo'n sleuteltje kost een drol bij bijvoorbeeld warmteservice.
 
Begrijp eigenlijk ook niet waarom zo'n sleuteltje niet standaard meegeleverd wordt met zulke afsluiters .
 
Helaas niet te doen zonder sleutel, dus dat wordt zoeken naar de juiste sleutel! Kan het niet zo snel vinden op de site van warmteservice.
 
Heb zelf ook even gekeken bij warmteservice en kan hem inderdaad niet vinden.
Artikelnummer fabrikant is in ieder geval 7002546, als je dit intikt op Google zijn er diverse mogelijklheden om online te bestellen.
 
Net langs geweest bij warmteservice: ze hebben de sleutel helaas niet! Hij kende de kraan ook niet, maar suggereerde dat misschien de 6 hoekige moer ook te draaien is om dat in te stellen?

Weet iemand dat? Dat kan ik natuurlijk zo doen. Anders moet ik verder op zoek naar de goede sleutel.
 
Die 6hoekige moer is je complete binnenwerk. Als je daar aan gaat draaien, draai je hem eruit, en loopt al het water eruit. Dus NIET aan draaien.
Het gaat echt om het zwarte cirkeltje in de kraan, die moet je verdraaien. Met een beetje handigheid en 1-2 kleine schroevendraaiertjes kan je hem ook draaien.
 
Zie je wel, die houtstookfiguur hebben we hier niet nodig.
Dit soort dingen kom ik zo vaak tegen in de praktijk, vandaar mijn vraag om de foto van de kraan.
Fijn dat het gelukt is en bedankt voor het terugmelden.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan