Beste forumleden,
Ik ben bezig met het optimaliseren van mijn cv-installatie en loop tegen een probleem aan met de aanvoertemperatuur en het pendelgedrag van mijn Intergas Xtreme 36. Ik hoop dat iemand met ervaring met deze ketel en de combinatie van vloerverwarming en radiatoren mij kan adviseren. Ik wordt imiddels er zelf gillend gek van!
De vloerverwarming beneden werkt op ongeveer 34–36 °C.
Probleem 2 is dat de ketel pendelgedrag vertoont:
Op dat moment heb ik de volgende temperaturen gemeten:
woonkamer 20.5
thermostaat ingesteld op 21.5
thermostaat vloerverdeler 36
gemeten aanvoer vloerverwarming 34
radiator boven 34
aanvoer cv ketel (niet gemeten maar gok rond de 40
De Honeywell Round Modulation stond aanvankelijk ingesteld op Std. Inmiddels heb ik deze gewijzigd naar OPc (optimaal comfort) om te onderzoeken of de ketel een hogere aanvoertemperatuur gaat leveren. De wilo pomp staat op stand 3 van de 6
Voor zover ik begrijp zijn de belangrijkste instellingen:
Hoe kan ik ervoor zorgen dat de radiatoren bij warmtevraag ongeveer 50 °C aanvoer krijgen, terwijl ik de Honeywell Round Modulation blijf gebruiken? Is dit mogelijk via P056 en P057, of is daarvoor een andere regeling noodzakelijk?
2. Stappenmodulatie P035
Wat doet P035 precies bij de Intergas Xtreme 36? Heeft deze parameter invloed op het brandervermogen, de pompsnelheid of beide? Is instelling 0 of 1 geschikter voor mijn combinatie van radiatoren en vloerverwarming?
3. Cv-pompsnelheid
Zijn mijn huidige instellingen P031 = 80% en P032 = 60% verstandig? Hoe kan ik vaststellen of de cv-pomp voldoende doorstroming levert en of deze goed samenwerkt met de Wilo-pomp van de vloerverwarmingsverdeler?
4. Maximaal cv-vermogen
P010 staat op 30%. Is dit een geschikte instelling voor mijn installatie, of kan deze lage vermogensbegrenzing bijdragen aan het langzaam opwarmen van de radiatoren?
5. Pendelgedrag
Waarom schakelt de brander soms al na 1–3 minuten uit bij ongeveer 55 °C, terwijl hij na een langere periode zonder verwarming wel continu kan branden? Kan dit worden veroorzaakt door de minimale modulatiegrens, de OpenTherm-regeling of onvoldoende primaire doorstroming door de mengverdeler?
6. Vloerverwarmingspomp
Welke regelstand en opvoerhoogte zijn het meest geschikt voor mijn Wilo-pomp met vijf vloerverwarmingsgroepen? En hoe bepaal ik de juiste balans tussen de cv-pomp en de vloerverwarmingspomp?
7. Eén of twee verwarmingszones
Is deze combinatie van radiatoren en een traditionele mengverdeler met één OpenTherm-thermostaat goed in te regelen, of is een aparte LT/HT-zoneregeling uiteindelijk de betere oplossing?
Foto's van de cv-installatie, Schütz-verdeler en Wilo-pomp kan ik toevoegen.
Alvast bedankt voor het meedenken!




Ik ben bezig met het optimaliseren van mijn cv-installatie en loop tegen een probleem aan met de aanvoertemperatuur en het pendelgedrag van mijn Intergas Xtreme 36. Ik hoop dat iemand met ervaring met deze ketel en de combinatie van vloerverwarming en radiatoren mij kan adviseren. Ik wordt imiddels er zelf gillend gek van!
1. Beschrijving van mijn installatie
Mijn woning is gebouwd in 2018 en heeft de volgende verwarmingsinstallatie:- Cv-ketel: Intergas Xtreme 36 (bouwjaar 2017).
- Thermostaat: Honeywell Round Modulation (OpenTherm).
- Regeling: één centrale thermostaat in de woonkamer.
- Beneden: vloerverwarming met een Schütz-mengverdeler met vijf groepen.
- Vloerverwarmingspomp: elektronische Wilo-pomp met instelbare drukregeling.
- Mengregeling: thermostatische mengkraan op de vloerverwarmingsverdeler.
- Boven: radiatoren met radiatorkranen.
- Zoneregeling: geen aparte LT/HT-zoneregeling. De vloerverwarming en radiatoren zijn aangesloten op dezelfde cv-installatie.
2. Probleemomschrijving
Probleem 1 dat de radiatoren boven onvoldoende warm worden. Ik meet ongeveer 34 °C, terwijl ik graag een aanvoertemperatuur van ongeveer 50 °C wil wanneer er warmtevraag is.De vloerverwarming beneden werkt op ongeveer 34–36 °C.
Probleem 2 is dat de ketel pendelgedrag vertoont:
- De brander schakelt soms na 1–3 minuten uit.
- De cv-pomp blijft vervolgenseven draaien.
- De brander schakelt rond een keteltemperatuur van ongeveer 45-55 °C uit.(niet gemeten)
- Na enige tijd start de brander opnieuw.
Op dat moment heb ik de volgende temperaturen gemeten:
woonkamer 20.5
thermostaat ingesteld op 21.5
thermostaat vloerverdeler 36
gemeten aanvoer vloerverwarming 34
radiator boven 34
aanvoer cv ketel (niet gemeten maar gok rond de 40
De Honeywell Round Modulation stond aanvankelijk ingesteld op Std. Inmiddels heb ik deze gewijzigd naar OPc (optimaal comfort) om te onderzoeken of de ketel een hogere aanvoertemperatuur gaat leveren. De wilo pomp staat op stand 3 van de 6
| P-code | Betekenis | Fabriekswaarde Xtreme 36 | Instelbereik / opties | Instellingen CV ketel |
| Temp | ||||
| 70 graden | ||||
| P-code ingesteld | ||||
| P001 | Installatietype | 0 | 0 = Kombi, 1 = Solo + boiler, 2 = Tap, 3 = Solo | |
| P010 | Maximaal cv-vermogen | 75% | 25–100% | 30 |
| P030 | Bedrijfsmodus cv-pomp | 0 | 0 = nadraaien, 1 = continu | 0 |
| P031 | Maximale capaciteit cv-pomp | 65% | P032 tot 100% | 80 |
| P032 | Minimale capaciteit cv-pomp | 35% | 15% tot P031 | 60 |
| P033 | Pompnalooptijd na cv-bedrijf | 1 min | 0–15 min | 1 |
| P034 | Pompnalooptijd na boilerbedrijf | 1 min | 0–15 min | 5 |
| P035 | Stappenmodulatie | 1 | 0 = uit, 1 = aan | 1 |
| P036 | Anti-pendeltijd cv | 5 min | 0–15 min | 5 |
| P037 | 0 | |||
| P040* | Klokprogramma cv activeren | 1 | 0 = uit, 1 = aan | |
| P050** | Maximale aanvoertemperatuur HT-zone | Niet bevestigd | LT/HT-zoneregeling | 55 |
| P051 | 25 | |||
| P052 | -9 | |||
| P053 | 25 | |||
| P056 | 40 | |||
| P057 | Reactie op OpenTherm-thermostaat | 1 | 0, 1 of 2 | 1 |
| P059 | Maximale instelbare aanvoertemperatuur | 90 °C | 10–90 °C | 90 |
| P060** | Maximale aanvoertemperatuur LT-zone | Niet bevestigd | LT/HT-zoneregeling | 40 |
| P070 | Maximaal warmwatervermogen | 100% | 20–100% | 100 |
| P071 | 25 | |||
| P072 | 50 | |||
| P073 | 0 | |||
| P074 | Aantal ECO-dagen | 7 | 0–10 dagen | 7 |
| P075 | Regeltemperatuur boilerbedrijf | 80 °C | 60–90 °C | 80 |
| P076 | 0 | |||
| P077 | Wachttijd cv na warmwaterbedrijf | 0 min | 0–15 min | 0 |
| P081 | Aansturing driewegklep/afsluiter | 0 | 0 = cv, 1 = warmwater | 0 |
| P086 | 0 | |||
| P090** | LT/HT-regeling uitgang (driewegklep) | Niet bevestigd | LT/HT-zoneregeling | 0 |
| P091 | 0 | |||
| P097 | 0 | |||
| P100** | LT/HT-regeling ingang (aanlegsensor) | Niet bevestigd | LT/HT-zoneregeling | 0 |
| P101 | 0 |
Voor zover ik begrijp zijn de belangrijkste instellingen:
- P010 = 30: maximaal cv-vermogen.
- P031 = 80: maximale capaciteit cv-pomp.
- P032 = 60: minimale capaciteit cv-pomp.
- P035 = 1: stappenmodulatie ingeschakeld.
- P036 = 5: anti-pendeltijd.
- P056 = 40: mogelijk gerelateerd aan de minimale cv-aanvoertemperatuur.
- P057 = 1: OpenTherm-regeling.
Mijn vragen
1. OpenTherm en aanvoertemperatuurHoe kan ik ervoor zorgen dat de radiatoren bij warmtevraag ongeveer 50 °C aanvoer krijgen, terwijl ik de Honeywell Round Modulation blijf gebruiken? Is dit mogelijk via P056 en P057, of is daarvoor een andere regeling noodzakelijk?
2. Stappenmodulatie P035
Wat doet P035 precies bij de Intergas Xtreme 36? Heeft deze parameter invloed op het brandervermogen, de pompsnelheid of beide? Is instelling 0 of 1 geschikter voor mijn combinatie van radiatoren en vloerverwarming?
3. Cv-pompsnelheid
Zijn mijn huidige instellingen P031 = 80% en P032 = 60% verstandig? Hoe kan ik vaststellen of de cv-pomp voldoende doorstroming levert en of deze goed samenwerkt met de Wilo-pomp van de vloerverwarmingsverdeler?
4. Maximaal cv-vermogen
P010 staat op 30%. Is dit een geschikte instelling voor mijn installatie, of kan deze lage vermogensbegrenzing bijdragen aan het langzaam opwarmen van de radiatoren?
5. Pendelgedrag
Waarom schakelt de brander soms al na 1–3 minuten uit bij ongeveer 55 °C, terwijl hij na een langere periode zonder verwarming wel continu kan branden? Kan dit worden veroorzaakt door de minimale modulatiegrens, de OpenTherm-regeling of onvoldoende primaire doorstroming door de mengverdeler?
6. Vloerverwarmingspomp
Welke regelstand en opvoerhoogte zijn het meest geschikt voor mijn Wilo-pomp met vijf vloerverwarmingsgroepen? En hoe bepaal ik de juiste balans tussen de cv-pomp en de vloerverwarmingspomp?
7. Eén of twee verwarmingszones
Is deze combinatie van radiatoren en een traditionele mengverdeler met één OpenTherm-thermostaat goed in te regelen, of is een aparte LT/HT-zoneregeling uiteindelijk de betere oplossing?
Foto's van de cv-installatie, Schütz-verdeler en Wilo-pomp kan ik toevoegen.
Alvast bedankt voor het meedenken!



