Omkeerschakelaar / Noodverlichting

Hallo allemaal. Ik heb een vraag waar ik niet het antwoord op kan vinden.

Ik heb een 3 fase groepenkast met meerdere groepen (16A) verdeeld over 3 aardlekschakelaars. Hoofdzekering 3x25 ampère.

Nu wil ik bij stroomuitval groep 2 kunnen voorzien van noodstroom. (bijv. een aggregaat of batterij) Mijn idee was om naast groep 2 (16A) de Hager omkeerschakelaar SFT240 (401014924) (40A) te monteren op de DIN-rail.
Dus de netvoeding op de contacten 2 en 6, de noodstroom voeding op 4 en 8 en de contacten 1 en 5 naar de voedingskant van de 16A zekering automaat .
Mag dit?
Of moet ik hiervoor de Hager SFL216 (401014914) (16A) gebruiken?

Wat ik in gedachte heb, kan dat op deze manier? Of moet ik aan een andere schakeling met andere componenten denken?

Ik heb ook een omkeerschakelaar van Hager (SFT440) gezien die ook als hoofdschakelaar wordt gebruikt maar dan ga je 1 hele fase van stroom voorzien en dat is eigenlijk niet de bedoeling.

Graag jullie antwoord en tips.
Bedankt. Peter
 
Je kan ook een stopcontact maken in de groepen kast doe je er een lasdoos met stopcontact er tussen zetten en bij nood doe je er een stekker in vanaf je aggregraat is om de koelkast en een lamp te laten werken?

Dan zet je de automaat uit, dan heeft de rest van de kast geen stroom
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan