Houten vloer isoleren

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik wil de houten vloer in mijn woning (van 1969) isoleren en heb daar wat vragen over. Ik weet dat er al veel over geschreven en geadviseerd is, maar een duidelijk antwoord heb ik nog niet gekregen.

De kruipruimte is voldoende hoog (plusminus 80 cm), is droog met betonnen vloer en de balken waarop de vloer is vastgezet liggen op 50 cm van elkaar en zijn 11 cm dik en plusminus 5 cm breed. Ik heb de volgende vragen:

- Ik wil glaswol gaan gebruiken en heb begrepen dat ik geen glaswol met dampremmende folie moet gebruiken omdat dit onvoldoende luchtdoorlatend is. Mijn vraag is of ik eventueel wel spijkerflensdekens zou kunnen gebruiken. Zijn deze wel/voldoende luchtdoorlatend?
- Als ik de glaswolplaten tussen de balken bevestig, blijft er niet veel ruimte over tussen de isolatie en de vloer (11cm minus de dikte van de isolatie). Is deze ruimte dan nog wel voldoende groot genoeg voor voldoende ventilatie/circulatie?
- Als ik de platen dan wel de spijkerflensdeken aan de onderkant van de balk bevestig, wat mijns inziens makkelijker zou zijn, is de afstand tussen isolatie en vloer 11 cm. Is deze afstand goed of misschien te groot? Is er dan nog voldoende sprake van isolatie?
- Iemand adviseerde me om voor de zekerheid gaten te boren in de spouwmuur, telkens een gat van plusminus 10 mm tussen de balken, om te zorgen voor voldoende circulatie/ventilatie. Is dit nodig?
- Verder vraag ik me af of je de platen aan begin en eind strak tegen de muur moet leggen. Dus leg je de platen tot de muur waarmee je de ruimte als het ware afsluit of juist niet?
- Ten slotte kom je in de kruipruimte onder de woonkamer door een kleine opening vanuit de kruipruimte onder de keuken. Moet je deze opening vervolgens ook afdichten met een stuk glaswol/isolatie of is dit niet nodig?

Ik hoop dat iemand me verder kan helpen en me eenduidig weet te adviseren.

Groet
Olaf
 
Je kunt isolatiemateriaal met een dampremmende folie gebruiken mits deze folie aan de *warme* zijde van je vloer komt te zitten. Spijkerflensdekens met zo'n laag die je tussen je balken spijkert zijn dus prima, als daar het vloerhout weer bovenop komt.

Er is veel discussie over het wel/niet laten circuleren van lucht tussen isolatiemateriaal en vloer, maar ik geloof dat de meesten vinden dat je het isolatiemateriaal strak tegen de vloer aan moet bevestigen *zonder* ruimte voor lucht als je *tussen* de balken isoleert. Als je (bijv. XPS-) platen aan de onderkant van de balken bevestigt kun je beter wel (middels een raggelwerk) ruimte maken tussen de platen en de balken zodat de lucht tussen de balken indien nodig wat kan circuleren. Van andere topics op dit forum heb ik begrepen dat je in dat geval moet zorgen dat de platen strak tegen de muren zitten, om te voorkomen dat alsnog koude lucht tussen het isolatiemateriaal en de vloer komt.

Ventilatie is zeker nodig maar of je je bestaande ventilatie moet uitbreiden is vanaf hier niet te zien. Bij mij zijn er aan beide zijden van de kruipruimte grote (plm. 12 cm) gaten gemaakt waarvoor aan de buitenzijde roosters hangen. Als ik in de kruipruimte werk voel ik het tochten, prima dus; misschien iets minder voor de stookkosten maar het hout is kurkdroog.

Dan nog die opening: zit er in de keuken ook een houten vloer? Zo ja, dan kan het misschien zijn dat die opening nodig is voor de ventilatie?
 
Volgens mij is de spijkerflens ook meteen je dampscherm, en aangezien je hem van onderaf tegen je balken wilt bevestigen (toch?) komt de damprem nu aan de koude en dus verkeerde kant.

Gaten boren om de isolatie te laten luchten werkt waardeverlagend.

Op het deksel van mijn kruipluik heb ik een stuk piepschuim gelijmt, alle beetjes helpen.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan