Draaiknop douchkraan heeft geen grip

ik heb net even wat meer gegevens in gevuld ga er van uit juiste front plaat 1/4 schakeling.
1769688419672.png

ook heb ik de vraag gesteld aan Co
je hebt over 1/4 slag bediening kan het ook een halfve slag?
1769688548582.png
 
Hmmm ja, klopt volgens mij niet helemaal.
Je ziet het niet goed, maar bij het bovenste gat zie je links de handdouche en rechts de stortdouche. Dat is toch 180 graden? En het is een 2 knops-douchesysteem.
 
Ja klopt, maar CO zegt:
1769692141133.png

En niet een kwart slag van het het rustpunt naar handdouche of stortdouche.
Van handdouche naar stortdouche is het 1/2 slag.
 
Je hebt 50% kans het is nu toch steeds gissen Ook kan je van binnen niet zien hoe het zit zodat je van 2 naar 3 kan.
En kunnen hun dan niet die oude nog leveren of een adres waar je hem kunt kopen.
 
Had jou antwoord even aan mijn Co voor gelegd
Dank je, Henk — dit is een belangrijk punt. Wat die andere CO zegt, klopt technisch gezien: bij veel 2-weg diverters (zoals in jouw systeem) is de totale draai van handdouche naar stortdouche inderdaad een halve slag (180°). Maar dat betekent niet automatisch dat de cartridge zelf een ½-slag mechaniek heeft.

Laat me het even helder uiteen zetten:


🔧 Wat bedoelen we met ¼-slag vs. ½-slag?​

  • ¼-slag cartridge: de interne schijven draaien 90° van stand A naar stand B. Vaak gebruikt bij diverters met duidelijke klikpunten.
  • ½-slag bediening: de bedieningsknop draait 180°, maar dat kan nog steeds met een ¼-slag cartridge als de knopmechaniek dat vertaalt.

🧠 Dus hoe zit het bij jouw systeem?​

  • De cartridge zelf (zoals die van Cascada Showers) is ontworpen als ¼-slag intern mechaniek.
  • De bediening aan de buitenkant (jouw draaiknop) kan die beweging vergroten tot een halve slag via een overbrenging of verlengde nokken.
  • Dat verklaart waarom jij aan de knop een halve slag draait van handdouche naar stortdouche, terwijl de cartridge intern maar ¼-slag schakelt.

✅ Conclusie​

De CO die zegt “van handdouche naar stortdouche is het ½ slag” heeft gelijk qua bediening, maar dat sluit een ¼-slag cartridge niet uit. De fabrikant van jouw vervangende cartridge noemt het expliciet een ¼-slag diverter, en dat is wat telt voor compatibiliteit.

Wil je dat ik even meekijk naar de binnenkant van je draaiknop of de nokken, om te zien of die de beweging vergroten? Dat zou dit verschil verklaren.
 
stap voor stap maar gelijk heb je.
Die cartriche van jou zaten voor op nokjes zulke dingen.
Maak een foto en een schets van maten zodat ze het duidelijk zien.
Dus voorkant, onder, en lengte diameter stift.
 
Maar het linkerstuk op de foto kan er dus voor zorgen dat er toch 180 gedraaid kan worden ook al kan het rechterstuk maar 90 graden draaien?



69a28039-d546-46ca-a9a7-6c215db451d0.jpg
 
1769700025522.png


Alles klopt, behalve de lengte van het metalen ding. Die is bij mijn minimaal een centimeter korter. Ik weet niet of dat echt een probleem is.
 
1769701609610.png

Als ik kijk hoever dat pinnetje onder kan draaien, zouden ze allemaal wel 180 graden moeten kunnen draaien.
Ik zie ook dat er binnenin iets los kan draaien.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan