Beluchting toilet

Beste klussers,


Ik ga binnenkort mijn benedenverdieping verbouwen en daar hoort ook een nieuwe wc bij.

Nu had ik nog een vraag over de beluchting van het toilet.
De WC komt op de begane grond tegen de buitenmuur (rode lijn) aan.
De blauwe lijn is de rioolafvoer van 110mm.

Deze riolering moet (denk ik toch) belucht worden.
Nu kan dat direct op dezelfde leiding als waar de wc op aangesloten wordt, maar dan kan hij niet recht naar boven en komt er 2 keer een 90graden bocht in te zitten (gele lijn).

Of ik plaats hem een stukje verderop in de leiding (paarse lijn).

Ook moet in die leiding de condensafvoer van de cv komen te zitten.
Daar boven gaat hij wel door een dakdoorvoer heen.

Ik had al in het handboek van dyka zitten lezen, maar kreeg daar niet gevonden wat nu de beste methode is voor mij.
Ik hoop dat iemand hier mij op weg kan helpen.
1767813536418.png
 
Wat is de diameter van de buis paarse lijn.
Zelf zou ik als er voldoende ruimte/lengte tussen de 110 en onderkant vloer is de paarse lijn onder de vloer aansluiten onder in het staande gedeelte 110 van de wc. Tenzij dat door het handboek sterk wordt afgeraden in verband met het blijven hangen van vuil.
Op die locatie zal door de bel water geen vacuum getrokken kunnen worden na het stankslot van de WC. Geel kan je ook ergens op paars aansluiten.
 
Het wordt een nieuwe situatie dus ik kan de diameters nog bepalen. Dat zal dus waarschijnlijk 110 worden voor of de paarse of de gele buis.

Het is dus de vraag of ik of geel of paars moet maken.
Ik weet niet of geel genoeg beluchting geeft met die 2 haakse bochten er in?

Bedoel jij paars ongeveer op onderstaande manier aansluiten? Maar dan helemaal onder de vloer?
1767884102940.png
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan