Vocht in schuur oplossen

Hallo allemaal,

We hebben een schuur met een vochtprobleem. De schuur is van enkelsteens muren en heeft een solide betonnen vloer en een dikke betonnen plaat als dak. Het vloeroppervlak is ongeveer 8m2.

In het najaar is het vaak zo vochtig dat de vloer er vochtig van wordt (zie ook foto). Ik heb geen idee of dat optrekkend vocht of condensatie (of allebei) is, maar ik wil het graag oplossen. Nu is het vaak zo nat dat onze fietsen staan te roesten.

In verschillende topics op dit forum lees ik dat meer ventilatie vaak de aanbevolen oplossing is. Dat is ook mijn plan maar ik wil even navragen hoe ik dat het beste doe. Er zitten op het moment 2 ventilatie-roosters ingebouwd. Die zitten ongeveer 30 cm van de grond in de zijmuren. Mijn idee was om nogmaals 2 zulke roosters toe te voegen maar dan hoger, ongeveer op ooghoogte. Ik hoop dat ze op die hoogte ook iets meer wind vangen en dus beter ventileren. Maar, ik zou bijvoorbeeld ook een rooster in de deur kunnen maken.

Wat denken jullie? Is dat een goed idee? Alle tips zijn welkom.

Groeten,

Barry



IMG_20251206_160036045_HDR.jpg

IMG_20251206_160042578_HDR.jpg

IMG_20251206_160052840_HDR.jpg

IMG_20251206_160159252_HDR.jpg
 
dit lijkt me condensatie, de betonplaat is koud en de lucht is warmer waardoor condens ontstaat op het beton.
Veel ventileren kan het verminderen
 
Vrijwel zeker condens. Ventilatie openingen aanbrengen in twee muren die tegenover elkaar liggen is het beste voor de doorstroming, twee openingen aan dezelfde kant doet weinig.
 
Staat de schuur los van de woning of maakt een muur van de woning deel uit van de schuur.
 
Hoeveel van dat ventilatie metselwerk zit er in jouw schuur? Een (1) in elke lange muur.
Het dak zal plat zijn. Is het een gladde dakbedekking dus zonder afwerking.

Onze schuur met de buren 6 x3 meter met een muur in het midden. Boven in die muur zitten twee gaten 15x15 cm. In de kopsekanten van de schuur zitten bij mij en de buren twee van deze stenen gemetseld. Werkt prima voldoende ventilatie geen condens.



Ventilatie steen..JPG
 
Hoeveel van dat ventilatie metselwerk zit er in jouw schuur? Een (1) in elke lange muur.
Het dak zal plat zijn. Is het een gladde dakbedekking dus zonder afwerking.
Ja, klopt, 1 zo'n ventilatie-stuk in elke lange muur. Het dak is eigenlijk een dik plak beton met een opstaande rand en afwatering (die werkt goed, er blijft geen water op staan).

Dank, dan zou ventilatie moeten werken. Misschien dat het nu niet genoeg trekt omdat het dichter bij de grond zit. Ik zal ook eens rondvragen bij de buren hoe zij het ervaren.
 
Bij mij zitten die stenen onder het boeideel gemetseld. De ventilatie zal daardoor wel wat efficienter zijn.
Let op de inhoud van de schuur heeft invloed. Goederen die vocht opnemen moeten ook weer drogen. Een koelkast kan ook invloed hebben.
Een schuur met een betonnendak zal niet van vandaag of gisteren zijn.
Ben heel benieuwd wat je bij de buren te weten komt.
 
Vroeger moest ik mijn fiets in het najaar altijd schoonmaken en in de vaseline zetten. In een niet verwarmde schuur is het altijd vochtig. Hoeveel ventilatie je ook hebt.
 
Bij dagen zoals vandaag zal je in het beschreven geval altijd vloercondensatie hebben, hoe goed je ook ventileert.
Bij windstil weer is er trouwens sowieso geen ventilatie.
 
Bij windstil weer is er trouwens sowieso geen ventilatie.
Ventilatie met vochttransport treedt ook op bij temperatuursverschillen (bv. omdat de zon schijnt). Ik verwacht dat droging daardoor eerder optreedt dan door wind. Want het kan buiten zelfs vochtiger zijn dan binnen. Met de juiste temperatuursverschil droogt het zelfs tijdens regen nog.
 
Ventilatie met vochttransport treedt ook op bij temperatuursverschillen (bv. omdat de zon schijnt)
Inderdaad, maar dan is hiervoor een "zonneschouw" nodig; een zwarte pijp bovenaan het dak. Het zwart absorbeert de zonnewarmte en warmt de lucht op, met dus thermische trek als gevolg.
Zonder dat komt de lucht nauwelijks in beweging.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan