Vocht in kruipruimte

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo allemaal,

Ik moest gisteren de kruipruimte in voor een ander probleem en toen zag ik dat er in een gedeelte veel vochtdruppels aan het plafond hingen en na beter te kijken zag ik ook dat de muren vochtig waren. Alle binnen muren of die aan de buren vast zitten waren niet vochtig, zie ook de foto, bij de blauwe balken zitten de huizen van de buren en bij de rode pijl zat enorm veel vocht.

108081_huis_1.jpg


Nu heb ik enkele vragen want hier heb ik echt geen verstand van.

Kan ik hier zelf iets aan doen, zo ja wat?
Is het verstandig om een bedrijf in te schakelen voor advies, zo ja wat voor bedrijf?
Wat zijn de gevolgen van een vochtige kruipruimte?
 
Meestal is er wat meer kans op condens rond het kruipluik. Heeft te maken dat er wat meer vocht via het luik onder de vloer kan komen.
Het zou ook kunnen dat er via de meterkast toch wat warme lucht onder de vloer kan komen.

Modern huis. Veel beton. Het zou me verbazen als er problemen zouden komen.

Wordt de kruipruimte wel geventieleerd?
 
Hij wordt wel geventileerd volgens mij wel maar op 3 punten, helaas is maar 1 punt dat ik kan controleren of deze verstopt is
 
Ik heb het luchtgat gecontroleerd echter was deze niet verstopt.

Hoe zou ik kunnen controleren of een extra ventilatiegat zou helpen, voor ik een gat in de muur en fundering ga maken?
 
Vanuit de bodem komen er leidingen en kabels omhoog. Meestal is daar wat minder isolatie in de vloer. Is dat zo vul die ruimte op met glaswol.

Ik kan niet zien om hoeveel vocht het gaat maar volgens mij maak je zorgen om niets. Het zit al 30 jaar zo.
 
Momenteel heb ik geen problemen door het vocht binnen. Maar er is wel lichte schimmelvorming en ik weet niet wat de gevolgen zijn mocht dit erger worden (als het al erger wordt)
 
Ach bij mij is de vloer van geisoleerde broodjes.
En daar hangen soms ook de condens druppels aan de tempex in de kruipruimte.
Niet echt iets om je druk over te maken.

Of het vocht moet doortrekken in de muren, maar dan is er iets anders aan de hand als alleen condens vocht.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan