Stucen met kalkcementmortel

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik ben bezig met het renoveren van mijn wc. Ik heb alle tegels verwijderd en wil opnieuw gaan tegelen. Hiervoor moet eerst een gladde ondergrond gemaakt worden. Na veel gelezen te hebben op het forum ben ik ervan overtuigd de muren met een kalkcementmortel te egaliseren / stucen.

Nu vermeld de fabrikant dat de laagdikte minimaal 10 mm moet zijn, terwijl ik aan 5 mm voldoende heb. Het is eigenlijk voornamelijk het egaliseren van de lijmresten en andere kleine oneffenheden.

Mijn vraag is dus: is kalkcementmortel ook geschikt voor lagen < 10 mm, bv 3-5 mm?
Of is het dan niet verwerkbaar meer?

PS. De ondergrond is deels beton en deels gipsblokken, hechtmiddel gebruiken?

Alvast bedankt voor jullie reacties
 
Kunt u het verschil niet opvangen met tegellijm, tot zo'n 4 mm verschil is dat goed te doen met een grove lijmkam.
 
Nak schreef:
Mijn vraag is dus: is kalkcementmortel ook geschikt voor lagen < 10 mm, bv 3-5 mm?
Neen!

Kalkstuc voor een toiletje is ook een beetje overdreven eigenlijk.
Ga maar voor de oplossing van Jan.
 
Hiervoor is ook een speciale op cement basis gebaseerde wandegalisatie voor.
Merken mag ik hier niet noemen, maar vraag even bij de bouwmaterialen handel, die hebben het bijna altijd op voorraad van div. merken.

Wij doen het meestal ook met een gewone goede poederlijm, dat werkt net zo goed.
Tenminste zoals je aangeeft, als er alleen oude lijmresten en kleine oneffenheden op de muur zitten.
Wel even de muur eerst voorstrijken, met een voorstrijk voor tegellijm.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan