Pomp om te sproeien met traktor.

Status
Niet open voor verdere reacties.
Eigenlijk wilde ik een topic heropenen, maar werd geweigerd door de moderator.....Het gaat over het volgende topic:

Sproei systeem maken (voor op traktor)
-------------

Bijna een jaar later, maar eindelijk wat tijd om verder tegaan met het project.
De pomp heb ik inmiddels in huis en heb ik op een frame gezet achter mn traktor. Nu zit er op de pomp een luchtventiel ( op de bovenste luchtkamer) , nu vraag ik me af of daar een bepaalde druk op moet zitten of dat de druk juist weggehaald moet worden (om de zoveel draai uren).

Ik heb wat info gevonden van deze pomp, het is volgens de website een handleiding, maar het is eigenlijk meer een onderdelenlijst.
(het gaat om onderdeel 50)

Annovi/ reverberi
Type: AR30

Bedankt,
Cor
 
Ik laat het toch maar hier staan om verder discussies etc. te voorkomen, in principe is het een nieuwe vraag van u.
 
Een pomp voor 2 kub/uur voor achter de tractor?
Kan natuurlijk.

Ventiel zal vermoedelijk dienen om na gebruik je zuigslang en pomp leeg te laten lopen.


Frans
 
@ fwalraven: 2kub/uur is daar iets ,mis mee ? Dat lijkt me meer als genoeg.

Dit zei iemand anders tegen me: "Dat druk ventiel is zoals een expansie vat dat dient om de op het aanzuigsystem op tevangen .Daar moet je namelijk wat luchtdruk in pompen"


maar ja, wat is het nou :-/

Cor
 
Code:
Daar moet je namelijk wat luchtdruk in pompen

Luchtdruk in het aanzuigsysteem? Voor een juiste werking heb je toch echt vacuüm nodig!

Werking van een zelfaanzuigende pomp:
Creeer een vacuüm en de buitenluchtdruk zal het water via de aanzuigslang in de pomp drukken.
 
Dit lijkt me een membraanpomp waarvoor via het ventiel enige tegendruk opgebouwd wordt om het membraan naar beneden te drukken.
Ik vind het geen duidelijke tekening, veel logica kan ik er niet in ontdekken.
 
Hmmm.
Ik ga van de week eens naar de fabriek proberen te mailen of te bellen en vragen of ze meer info kunnen geven. Nu maar hopen dat ze een beetje engels daar kunnen :-/

ik laat het weten,
Cor
 
Na meer als een week nog steeds geen antwoord van de italiaanse fabriek..... maar ja, dat was te verwachten :-/

vandaag naar een bedrijf die traktoren e.d. vekoopt. Ze wisten niet veel van pompen maar ben toch een stuk wijzer geworden en denkt dat Jan het bij het juiste eind heeft. Volgens de techneut daar moestr er lucht in als tegendruk voor het omhoogpompen. Maximaal kan deze pomp zo'n 40 meter omhoog pompen en dat zou betekenen een 4 bar op de drukkamer, maar omdat ik niet omhoog hoeft te pompen is het niet zo belangrijk , aangeraden werd om er een 1 bar ofzo in te doen.

Dat grote ding aan de achterkant met veer is een overdrukventiel, waardoor het geen probleem is om de afvoer af te sluiten terwijl de pomp draaid, mits het overdrukventriel goed is aangesloten.

Cor
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan