Optrekkend vocht opties

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Ik heb een huis gekocht uit 1883 en volgens een bouwtechnischekeuring die kort voor de aankoop is gedaan, is er sprake van optrekkend vocht in het huis.
Het huis is een tussenwoning en heeft een fundering op staal en heeft steens buitenmuren. De beganegrond vloer bestaat uit houten balken en planken met isolatie tussen de balken. De balken van de beganegrond vloer zijn ooit ingemetseld geweest in de muren van de kruipruimte, maar de koppen van de balken zijn weggerot, dit heeft men gerepareerd door poeren in de kruipruimte te metselen en extrabalken (haaks op de oude balken)te plaatsen. Ik moet de houten balken onder deze vloer deels of allemaal vernieuwen.

Volgens de bouwtechnische keuring is er dus sprake van optrekkend vocht, ik weet niet hoe ernstig dit is, want ik heb geprobeerd het te checken door gaten te boren en het boorsel te bekijken, maar het boorsel is niet zeer nat.
Volgens mij zijn er een aantal opties die het probleem kunnen verhelpen:
1. Ik kan de muur laten injecteren
2. meer ventilatie (evt. mechanisch) in de kruipruimte
3. zorgen voor een meer water/vocht absortie in de kruipruimte door bijvoorbeeld schelpen ipv zand onder in de kruipruimte te leggen.

Aan optie 1 zitten nog al wat nadelen, de kosten zijn namelijk erg hoog (ongeveer € 100,- per strekkende meter) en als ik de muur laat injecteren, komt de waterkerende laag net boven mijn begane grond vloer te zitten. Als ik dus de balken onder de vloer vervang liggen die nog steeds in de natte muur.
Na dit uitgebreide verhaal heb ik 2 vragen:
Zijn optie 2 en 3 samen genoeg zijn om het optrekkende vocht tegen te gaan?
Zijn er nog andere opties om dit probleem op te lossen?

Ik hoor graag van jullie.

Groeten Tim
 
Volgens mij is er maar één remedie: je nieuwe balkkoppen dusdanig goed behandelen dat ze ongevoelig zijn voor het vocht in de muur. Die 3 opties die je noemt, nemen geen van alle het optrekkend vocht weg. Voor zover dat probleem bestaat; je hebt er zelf je twijfels over.

Kan je iets vertellen over de ondergrond (soort), grondwaterstand, ligging van het huis, steensoort, etc.
 
Misschien berust de conclusie uit het technisch rapport "optrekkend vocht" op het enkele feit dat de ingemetselde vloerbalken op de kop zijn weggerot. Ik zou bij de keurder navragen of er een (andere) specialist bijhalen.
 
Mogelijk dat de info van de makelaar niet voldoende is (geweest), dat zijn zaken die u zelf moet uitzoeken.

Bij m'n dochter hebben we alles er uit gegooid en een nieuwe betonvloer met isolatie er onder gestort, kost niets meer dan de balken vervangen en is sneller klaar.
Vloerverwarming er in leggen is dan ook nog een optie.
 
Bedankt voor de snelle reacties.
Ik heb het bij de keurder nagevraagd en zij hebben vocht in de muur gemeten. Ze hebben metingen verricht op de begane grond, 1ste verdieping en de zolder en ze hebben overal vocht gemeten alleen nam de vochtigheid af naarmate ze hoger kwamen. Hieruit is te concluderen dat het om optrekkend vocht gaat en niet om een ander soort vocht (doorslaand oid).
Het vocht zit dus ook veel hoger dan alleen rond de begane grond vloer, alleen is het rond deze vloer duidelijk een probleem.
Ik moet de balkkoppen sowieso behandelen zodat vocht er minder invloed op heeft, maar begrijp ik het goed dat er niets te doen is tegen het optrekkende vocht tot aan de begane grond vloer?
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan