Leiding door vloer "op zijn plaats houden"

Hallo allemaal, we zijn aan het kijken naar een manier om een utp-kabel naar zolder te trekken. Een avontuur met een trekveer heeft niets opgeleverd, ondanks 4 loze leidingen in de meterkast die liepen allemaal dood.

Een alternatief is om langs een verwarmingsbuis vanuit de 1e naar de zolder te gaan. Deze verwarmingsbuizen gaan door de vloer, via een stuk grotere buis.

Een platte kabel kan hier wel doorheen, mogelijk een "normale" die beter tegen de hitte kan ook. Maar wat ik me afvroeg: is het mogelijk om iets in de buis te "slaan" zodat de verwarmingsbuis rechter loopt en er meer plek is voor de kabel? Een stalen latje of iets dergelijks.

Zou dat kunnen,en nodig zijn of moeten we überhaupt naar een andere oplossing zoeken?

PXL_20250731_100336063.jpg


PXL_20250731_101111579.jpg
 
je kunt beter een gat erbij naast boren en hier met een gootje of buis een utp kabel heen leggen, als u de kabel strak bij de cv leidingen langs legt dan is er kans dat de leidingen gaan tikken ivm zetten door uitzetten en krinp van de leidingen onder warm/koud
 
UTP kabel is niet zo dik en het temperatuurbereik is best groot.
Ik zou er op gokken en de kabel door de mantelbuis van de retour trekken, dat ging vroeger ook zo bij diverse
thermostaatkabels en stoken op hoge temperatuur.
 
@Marcn.88, dat zou ongetwijfeld ideaal zijn, maar ik zou liever niet door 15-20 cm gewapend beton heen boren, als dat niet hoeft.

@Ronny, er zat toen we erin trokken een telefoonkabel langs de buis naar boven. Hopelijk lukt dit dan ook. Goede tip om de retourleiding te gebruiken! Zou het trouwens helpen om een ringetje of iets bij die beugel te plaatsen zodat de leidingen verder van de muur af komen - als dat kan? Ik heb het idee dat ze nu wat schuin door de mantelbuis gaan.
 
Ik zou het gewoon proberen,
echter de leiding niet klemmen, die moeten kunnen werken. Tijdelijk iets tussen de muur en buis klemmen om iets meer ruimte te hebben kan wel.
De utp kabel wordt daarna wel platgedrukt, daar merkt je waarschijnlijk niks van.

ps. met een lange dunne boor (1 meter) kan je vlak langs een muur boren of hier tussen de leidingen ook als er geen ruimte is voor de boormachine.
Je duwt de boor dan in een bocht. (lastig uit te leggen)
 
5 cm ruimte ertussen? Maar dan 0,5 cm marge heb ik niet nodig, ruimte zat met een 12 mm boor.

Kan of durf je dat niet, dan niet doen natuurlijk.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan