Kozijn plaatsen, latei nodig?

Goedemorgen,

ik zit met de volgende vraag. Ik wil een oud stalen (of ijzeren) stalraam uit de bijkeuken vervangen in een houten kantel-kiepraam. Het nieuwe raam wordt 1m x 1m en is hoger (niet breder) dan het huidige stalraam.

Op dit moment zit er boven het oude stalraam nog een laag van een 3-tal stenen voordat de draagbalk van het dak begint (dit dak begint al op 2 meter vanaf de grond).
Het nieuwe raam zal met de bovenkant van het kozijn zo ongeveer tegen de balk van het dak aan zitten maar het dak rust dus niet vol op het kozijn. Er komen dus geen stenen meer tussen het dak en het kozijn.

Is het dan nog nodig om een latei te plaatsen? Of kan ik dat kozijn er zo in zetten.

Hopelijk heb ik het wat duidelijk uitgelegd.

gr
Ries
 
Het dak rust met balken op alle muren en zit aan het woonhuis vast. Alle muren behalve die met het raam zijn dubbele muren.
 
116570_20170317_105607_2.jpg

Hopelijk is de foto zichtbaar
 
Alles boven dat raampje zou dus weg moeten, maar alleen daarboven. Sommige stenen liggen zelfs al los dus de dakbalk drukt daar niet op
 
Wellicht een domme vraag maar moet de latei dan strak tegen de balk aan? Nu wordt het ook niet ondersteund.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan