Isolatie in kruipruimte

Houtvezel of glaswol? Waarom wil je zo graag materialen die niet geschikt zijn in vochtige ruimtes?

Als latten weg zouden rotten, wat denk je dat er met de balken en vooral de balkkoppen gebeurt?
 
Bedankt allemaal.

De foto is gemaakt in de winter op het moment dat het huis al een tijd leeg staat.

Steenwol lijkt mij op dit moment ook de beste oplossing en hier kwam de aannemer ook mee.

Houtvezelplaten zou je dan direcht op de planken schroeven?
Ik zou hier ook voor steenwolplaten kiezen.
Indien je houtvezelplaten zou gebruiken dan zijn die bedoeld om onderaan tegen de balken te bevestigen als alternatief voor gaas of latten om de isolatie op zijn plaats te houden. Niet tegen de planken dus!
Tevens zouden die platen de totale isolatiewaarde nog vermeerderen en koudebruggen verminderen.
Deze platen kunnen zeker als plafond van de kruipkelder dienen, ze worden zelfs gebruikt als onderdak en kunnevn maanden in weer en wind liggen in afwachting van de definitieve dakbedekking.
Ze zijn daar veel meer blootgesteld aan vocht dan wanneer ze als plafond in de kruipruimte dienen.
Het voordeel van houtvezelisolatie is dat het vochtregulerend werkt, het kan dus waterdamp opnemen en terug afgeven zonder kwaliteitsverlies.
 
Zouden jullie mij nog kunnen helpen met het volgende. Wij hebben inmiddels de sleutels en na een inspectie van de kruipruimte zie ik geen duidelijke vochtige plekken maar wel veel schimmel op de vloerplaten. De balken zelf zien er goed uit.

Mijn idee is om alle vloerplaten eruit te halen en eventueel te vervangen. Dit is ook meteen een goed moment om de balken nog een keer in de antischimmel/worm te zetten.Nu is mijn vraag hoeveel zorgen moet ik mij maken om deze schimmel? De bodem is bedekt met hydrokorrels. Volgens mij doet dat niet zoveel goeds, beter weghalen en de bodem bedekken met folie? Verder gaan wij nog een aantal ventilatie roosters toevoegen, deze zijn nu deels dicht gemaakt.

Alvast bedankt!

WhatsApp Image 2026-03-29 at 19.48.36.jpeg
 
Aangenomen dat die hydrokorrels er niet zomaar liggen, is er een probleem met vocht geweest. Ik zou aannemen dat dat de oorzaak van dat probleem er nog steeds is

Had ik al gezegd dat met een dampdichte isolatie de balken en vloer zeker veilig zijn?
Kruipruimteventilatie is altijd nodig.

ps. schimmel op een niet geïsoleerd kruipruimte luik is niet bijzonder. Makkelijk te verhelpen door het te isoleren.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan