Hangtoilet verwijderen blinde bevestiging met klik

De mensen die daar op kantoor zitten en de verkopers hebben net zo veel verstand van sanitair als mijn kleindochter van 10 jaar oud.
Werken alleen van een papiertje, en willen alleen maar veel verkopen om hun provisie aan te vullen.
 
Wat ben ik blij met dit forum, trok de haren uit mijn hoofd ook ik kreeg de pot er niet meer af. Nog net een blik op de veertjes die de pen locken vanuit de gaatje aan bovenzijde pot.
Met het filmpje als voorbeeld de pot kunnen verwijderen.

Wel een tip voor de volgende onfortuinlijke draai wel de imbussen volledig los anders krijg je de pot er nog niet af.

Grts, Rene
 
Heb hetzelfde probleem gehad als T/S.
Het nut van die klikveertjes is dat wanneer alles 100% correct word uitgevoerd, de pot in 1 schuivende beweging min of meer 'vast' zit. Je hoeft hem dan slechts nog maar aan te spannen met die lange inbus gevallen. En dat kan men alleen doen. Zonder veertjes heeft men al gauw een tweede persoon nodig, die tijdens dat aanspannen de pot op zijn plaats houdt en tegen de muur drukt.
Maar bij de minste of geringste afwijking van de correcte montage procedure kunnen die veertjes enorm tegenwerken, zelfs al bij het erop opschuiven van de pot. Dan kunnen o.a. de kunststof onderdelen bovenin, zonder veel kracht uit elkaar geduwd worden. Concluderend zou ik adviseren om die veertjes eruit te halen en er dan voor zorgen dat iemand tijdens enkele minuten een handje kan helpen.

Wat de commerciële kant betreft, ik ben een tweetal fabrikanten van WC potten e.d. tegengekomen, die deze Fischer set met hun product standaard meeleveren. Op de originele plastic verpakking staat dan ook nog duidelijk de naam van die desbetreffende fabrikant van keramische artikelen vermeld.
Echter op een Poolse website zag ik dat deze sets ook apart worden aangeboden. (ca. EUR 33) In originele verpakking. Alleen waren daar de rode kunststof hulzen die de houders van de stelschroeven op hun plaats houden, zwart. Wat daar dan ook de betekenis van mag zijn.
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Voor al deze mensen en klussers die dit systeem gebruiken een kleine tip,(gaat alleen als de pot onder open is).
Is je pot aan de onderzijde open pleur het klicksysteem ver weg en gebruik het systeem dat bij het toiletreservoir geleverd is. Is een klote werk om de pot vast te krijgen maar het gaat met een ring ratel!

Doe tegenwoordig niks anders meer, voor mij GEEN enkel merk klick systeem!
 
Laatst bewerkt door een moderator:
Ik liep tegen hetzelfde probleem aan. Dat Italiaanse filmpje is niet meer te vinden. Het is mij uiteindelijk gelukt de toiletpot met heel veel kracht te verwijderen. Daarna direct de veertjes verwijderd wat het ophangen inderdaad wat lastiger maakt, maar hij is nu in ieder geval gemakkelijk te demonteren. pfff
 
Is er iemand die dat filmpje boven water kan krijgen? Ik zit met hetzelfde probleem en wil de pot graag met enig beleid eraf halen.
 
Kijk even bij 1.56 je moet voorkant naar beneden drukken en dan weg halen
 
Ah het is gelukt! Tip van mijn kant mocht iemand anders dit willen doen. Leg wat karton op de grond. Bij mij ging de pot naar beneden door de kracht die ik moest zetten.

Zetten jullie de draadeinden van het geberitsysteem vast met een moer voor dit kliksysteem te gebruiken? Ik heb namelijk last van speling op de toilet… of hoort deze vraag niet hier?
 
Nieuw topic

 
Ik had hier hetzelfde probleem. Aanvoer lekte na installatie, maar de pot is er door dit ‘handige’ kliksysteem bijna niet meer vanaf te krijgen. Hierbij mijn ervaringen, misschien heeft een ander slachtoffer van dit systeem er iets aan.

In mijn geval kwam de pot niet los door deze naar beneden te duwen. Wellicht kwam dit door de plaatsing van een foam tussen pot en de achterwand. Naar links en rechtsbewegen gaf uiteindelijk wel de doorslag. Ik vermoed omdat je dan de kracht concentreert op slechts een van de twee koppelingen.

Na het lezen van dit topic heb ik meteen de metalen veertjes verwijderd. Dit gaat het makkelijkst door ze er uit te duwen vanaf de open kant van het veertje. Voor een installateur die dit regelmatig gebruikt is dit vast handig. Voor iemand die dit voor het eerst doet is het eerder onhandig omdat het dus in een keer goed moet. Over demonteren ivm onderhoud zullen we het maar niet hebben.

Let bij het opnieuw monteren op eventuele cross-threading als de metalen schroefpennen volledig uit de kunststof schroefbussen zijn losgekomen. Je draait de pennen dan wel vast, maar de pot niet.

Wat mij betreft zou een A-merk als Fischer wel beter mogen nadenken over demontage.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan