Hangend toilet lekt bij rubbermanchet afvoer

Goedemiddag,

Ik heb een nieuw, hangend toilet geïnstalleerd met een Geberit UP320 inbouwdeel en een saniclear itsie toiletpot. Na opnieuw een aansluitset te hebben gemonteerd (ik dacht dat ik verkeerd gemeten had) lekt hij nog steeds tussen het keramische afvoerdeel en de rubbermanchet van de zwart kunstof afvoerbuis. De druppels water komen tpv de rode pijlen naar buiten. Ik zie vooral dat de buitenkant van de keramische afvoerleiding (foto 1) niet rond is en vermoed dat daar het probleem zit. Maar hoe moet ik dit oplossen? Bedankt!



1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
 
Door de kunststof afvoerbuis over de keramische afvoer te schuiven + achterzijde pot af te tekenen en vervolgens de afvoer in het inbouwdeel te schuiven en de voorkant van het tegelwerk af te tekenen. De afstand tussen de streepjes heb ik opgemeten en met die maat is de kunststofafvoerbuis ingekort.
 
Kijk als je zeker weet dat het daar weg komt en niet hoger dan kan het wezen een gietfout dan zal je andere wc moeten hebben.
Ik zou hem droog maken en weer plaatsen en dan een paar emmer water in de pot gooien en dan controleren of afvoer als ie lekt.
De toe voer zit ook ver in de pot die kan ook lekken dan moet die aansluiting beter gemaakt worden.
 
De manier waarop je de afvoer hebt ingekort is gewoon goed. Als je met je vinger langs de pot gaat (dat groene op de afbeelding hieronder)is er dan misschien een klein stukje afgebroken?

Je kan ook nog even controleren of het rubber in het inbouwreservoir niet dubbel zit.

Ik heb dat bovenste rubber (water aanvoer) eigenlijk als hoofdverdachte. Zie ook het verschil tussen de foto van jou en wat ik vind als ik "Geberit UP320 aansluitset" google. Ik zou ook even de lengte controleren want volgens mij is dat aanvoer buisje normaal langer dan dat.

Als laatste: Installeren met "toiletpot isolatiemat" is wel beter om krakende geluiden te voorkomen als je erop gaat zitten.


pot.jpg
pot2.jpg
pot3.jpg
 
Even zonder alles goed gelezen te hebben:
Bij het erop schuiven, gebruik je dan een flink (zuurvrije) vaseline of iets anders dat ervoor gemaakt is?
 
Ook zie ik aan passingen bij de pot die niet gelijk zijn gebakken maar later is aan gepast. hier kunnen al giet fouten in zitten.
Ik zou zeggen retour.
1755030739381.png
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan