Dakbeschot luchtdicht maken

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik heb een woning uit 1967 met een schuine kap met de volgende opbouw (van binnen naar buiten) : dakbeschot op gordingen, tengels, dampopen waterkerende folie, panlatten en dakpannen. Nu wil ik gaan isoleren aan de binnenzijde middels minerale wol tussen de gordingen. Er zitten echter heel wat gaten (circa 2 cm doorsnede) in het dakbeschot, zie de foto, om de 40 cm ongeveer. Ik vermoed dat men dat ooit heeft gedaan voor ventilatie van de bovenkant van het dakbeschot. Echter, de isolatiefabrikanten geven aan dat het van belang is voor het naisoleren te zorgen voor een luchtdicht dakbeschot en naden en kieren dicht te zetten. Nu geeft een van die fabrikanten als tip om dat met een paar mm watervast triplex te doen. Op zich natuurlijk prima mogelijk in mijn geval, dan zat ik zelf te denken aan allemaal kleine stukjes triplex zagen (met de gatenzaag) en die dan middels montagekit over de gaten op het dakbeschot lijmen. Maar dat is op zich wel wat werk natuurlijk. Ik vroeg me af: zou je het ook gewoon af kunnen tapen bijvoorbeeld, met aluminium tape of ducktape ofzo? Of kan het nog anders, slimmer, beter? Heeft iemand tips?

Alvast dank,

Ronald
17918_IMG_76931_1.jpg
 
Ik had exact hetzelfde en heb het ook zo gedaan. Vierkant welliswaar en ook geschroeft. Spaanplaat zoals deze plakt niet erg. Het is alleen in de nok toch beide kanten?
 
Bedankt, nee het is niet alleen in de nok denk ik (ik moet op de andere plaatsen de gipsplaat nog weghalen).
 
Persoonlijk vind ik een open dakbeschot beter, want dan is er geen risico dat er vocht opgesloten wordt. Want de binnenkant volledig dampdicht afwerken lukt bijna nooit.

Maar de isolatie werkt iets minder goed, tenzij je een isolatie hebt die ook luchtdicht is, EPS, PIR enz. en dus geen minerale wol.

Als je tapet en de isolatie er gewoon tegenaan zet, zal het vast wel blijven zitten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan