CV aan, warm tapwater koud

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste klussers,
Als de CV van mijn HR-ketel in bedrijf komt wordt het warme tapwater koud. Hoe kan ik maken dat ik altijd warm tapwater krijg?

De installatie bestaat uit:
HR-ketel:Valliant VHR 22C
thermostaat: Honeywell Chromotherm IV (open therm)
 
Eerst maar eens de werking van de 3-wegklep e motor controleren.
Dit is hier al vele malen beschreven dus even zoeken maar.
 
Met of zonder Boiler ?

Staat de warmhoudfunctie aan op comfort ? parameter d04
 
Als de ketel goed werkt heeft tapwater altijd voorrang. Dat hoef je zelf niet te maken. Kijk eerst eens naar het voorgenoemde. Vaak gaat het binnenwerk zwaar lopen en daardoor het motortje kapot.

Als je een nieuw binnenwerk hebt dan kun je deze simpel zelf vervangen. Wel de installatie aftappen. Motortje vernieuwen indien kapot. Dit zal een VC 8010 zijn.

Succes.
 
Ik heb inmiddels gekeken naar de 3-weg klep met motortje, wel/ geen boiler, de instelling d04 en naar de voorrang voor warm tapwater of CV.

Mijn ketel heeft geen boiler. En de 3-weg klep werkt goed. De klep pendelt netjes tussen de CV stand (stand-aanwijzer benenden) en de warm tapwater-stand (stand-aanwijzer boven).

Als ik de warme kraan open zet en de CV is in bedrijf (4) gaat de ketel niet over op het verwarmen van het tapwater (5). De 3-wegklep blijf "beneden" staan. Op het moment dat de thermostaat afslaat gaat de ketel via 2 en 7 (=pompnaloop) en achtereenvolgend 1,2 en 3 over op stand 5, het verwarmen van het tapwater. Slaat de thermostaat vervolgens weer aan dan gaat de ketel weer naar CV-bedrijf (dus van stand 5 via 7, 0, 1,2,3 naar stand 4). En de warme kraan loopt nog steeds.

Het maakt geen verschil of ik d04 op "ECO" (stand 1) zet of op "comfort" (stad 2). Het CV-water krijgt steeds voorrang.
 
52218_vhr_1.jpg
 
Aan de linker zijde van jou toestel zit de platen wisselaar.
Op de linker zijde van jou platen wisselaar zit een NTC.
Dit is je voeler (voor koud water)
Vermoedelijk is die defect.
8052231 Vaillant sensor NTC 287606

Maar dan moet je er wel zeker van zijn dat je klep mee beweegt, niet dat alleen de motor op en neer gaat.
Daarom demonteer de motor even, je kunt op het grijze palletje drukken en dan draai je de motor er af.
Er van uit gaande dat je nog en vc8010 er in hebt zitten zo'n grijze motor.
Druk dan met de zijkant van de motor de dikke veer eens in, dat gaat redelijk zwaar, maar als je hem weer rustig los laat moet hij ook weer gewoon naar buiten komen, indien dat niet het geval is dan is jou binnenwerk defect 28-0333

Haal de ketel even van de spanning af, heeeeel soms helpt dat ook.
 
De 3-weg klep loopt soepel. De veer drukt de klep zelf omhoog nadat ik deze omlaag geduwd heb. Verder merk ik aan de temperatuurverschillen van de leidingen bij CV-bedrijf en het verwarmen van het tapwater dat de klep in orde is. En er is helaas ook niets veranderd nadat ik de spanning tijdelijk van de ketel gehaald heb.

De instellingen van d04 en d05 zijn als volgt:
-do4 = 1
-do5 = 2
Ondanks deze instelling krijgt de CV voorrang boven warm tapwater.

De kamerthermostaat heb ik een aantal maanden geleden vervangen. En het probleem is vanaf dat moment begonnen. Nu heb ik een "opentherm-thermostaat (chonotherm IV) en hiervoor was dat een "aan-uit thermostaat (Vaillant VRT 240). De chonotherm heb ik aangesloten op A en B van de klemmenstrook. Bij de VRT 240 was dat op 3 en 4. Verder heb ik d20 ingesteld op 0. Deze info mbt de aansluiting van de bedrading en de instelling van de ketel heb ik ergens op dit forum gevonden. Maar niet meer dan dit.

Ik heb nu aan aantal vragen mbt de Vaillant sensor NTC en de instelling van het hele spul (chormotherm IV met VHR 18-22C) als het gaat om voorrang voor warm tapwater:
-Kan ik controlerenen of de Vaillant sensor NTC kapot is (voordat ik een nieuwe aanschaf)?
-Zijn er nog meer specifieke instelling van de ketel bij een opentherm-thermostaat of een chromotherm IV?
 
Misschien even de opentherm instellingen van de kt nazien. deze kan in het menu van de kt ook alles veranderen. dit kan je alleen zien op de kt en niet op de ketel.
 
In de gebruikshandleiding van de kamerthermostaat (chronotherm IV van Honeywell) staat niets over het instellingen mbt voorrang voor CV-bedrijf of warm tapwater. Ik heb ook geen idee hoe ik in het menu van de kt kom en het een en ander kan nazien.

En d02 staat op 38.
 
D02 moet in dit geval op 55c ingesteld worden dan .

eventueel zou ook de stromingsensor de boosdoener kunnen zijn , misschien is sensor defect of tapdrempel wordt niet gehaald!.



hoeveel meter leidingwerk zit tussen de ketel en tappunt ?

als de afstand te groot is , dan kun je het wel vergeten , je krijgt bij openen van de ww kraan eerst het water uit de leiding (omgevingstemp) en dan pas ww , wil je dat wijzigen ,dan moet je een ringleiding met een circ pomp gaan aanleggen,maar dat kan alleen functioneren icm een boiler :mrgreen:
 
D02 moet gewoon op 38 blijven staan dat is OK.
Dit is namelijk de minimum temperatuur die aangehouden wordt voor de Comfort instelling op je platen wisselaar.
Ga je die op 55 zetten dan zal het toestel constant pendelen en altijd het WW op temp blijven houden in je wisselaar.
Afblijven dus van D02.

Er is niet toevallig al een nieuw binnenwerk van een driewegklep, of een komplete klep vervangen?
Misschien zit de klep er verkeerd om in?

Ik weet het ook niet meer.
 
Met het gependel valt het reuze mee, maar wil je meteen op +/- 50graden ww water beschikken zoals TS wenst ,dan zul je echt die DO2 moeten verhogen. :wink:
Buur schreef:
Beste klussers,
Hoe kan ik maken dat ik altijd warm tapwater krijg?
 
1 - dan moet je eens kijken wat je dan gaat verbruiken
2 - je zult in sommige gevallen een probleem krijgen met het opwarmen van de cv installatie.
Dit door het snelle afkoelen van de platen wisselaar.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan