Coax - leidingwerk

Hi Allen,

In mijn nieuwe woning wil ik alle coax vervangen voor UTP.

In de meeste gevallen is dit gelukt, echter bij de bovenverdieping kom ik er niet helemaal uit.

Vanuit de meterkast heb ik nog 1 coax over (wit), deze gaat een buis in waar op staat CIA

Deze lijkt in de slaapkamer uit te komen maar er zit 0 beweging in van beide kanten.

Ook komen er op beide kamers 2 zwarte coax draden uit de muur, deze zijn echter nergens terug te vinden.

Kan het zo zijn dat de zwarte draden bedoeld zijn voor doorlussen en de witte gewoon vast zit? Of was het gebruikelijk om ergens een verdeeldoos in het plafond te verwerken?

Hopelijk heeft iemand tips :)
 
Wij hebben geen glazen bol en kunnen dus slecht met je meekijken. Maar als er bij het trekken van de kabels een glijmiddel is gebruikt, dan gaat eea na verloop van jaren muurvast zitten. Met een beetje pech trek je de kern kapot en is de kabel helemaal niet meer te gebruiken. Of er ontbreken stukken buis achter een gestuct plafond...

Het enige wat dan overblijft is hakken.

CIA zal CAI moeten zijn... Centrale Antenne Installatie. Waarmee de installateur bedoeld heeft dat deze leiding niet voor stroomdraden is geplaatst.
 
Met een (utp) kabel tester kan je testen of de kabels met elkaar in verbinding zijn.
Dat kan trouwens ook met een multimeter en een lange draad.

Met een stofzuiger is ook wat te testen.

Met 2 personen lukt het soms wel: één duwen, de ander trekken, maar coax is sterk en kan volledig vast zitten.

Verder is coax ook een tijdje als netwerk kabel gebruikt. Niet vaak in woonhuizen, maar het zou kunnen. Er zijn dus veel opties.
 
Oké dank voor de reacties.

Ik zal morgen eens testen of de zwarte inderdaad 1 kabel is.

Ik was zelf bang dat er ergens in het huis een verzamel punt zat waar alle coax naar toe liep en dit punt door een verbouwing ergens achter is verdwenen.
 
Een lange draad is niet nodig om uit te vinden of je de juiste draad hebt, als je de binnenader van de coax verbindt met de buitenmantel (shield/aarde) kun je aan de andere zijde dmv weerstand of piepjes stand weten of het dezelfde kabel betreft.
 
Ik heb in onze woning na oplevering (2012) naar iedere kamer zowel UTP als Coax getrokken...
 
Coax blijft gewoon heel handig, b.v. als voor digitale TV via coax waardoor je geen settop boxen nodig hebt
bij elke TV. Wij hebben bewust een abonnement met digitale TV via coax genomen op onze glasvezel aansluiting.
In de meterkast een goede coax verdeler naar elke ruimte met TV.
 
Oneens. Tv via coax is achterhaald en gaat ook verdwijnen (verwacht 2030). Dan zal er wellicht nog wel een internet (ip) via coax de huizen binnenkomen (tot aan aop) maar wordt het dvb-c signaal niet meer doorgegeven. Dus nog nog investeren in een intern coax netwerk is zinloos.
Niet dat TS dit nu meteen helpt, maar verwijderen van huidige interne coax bekabeling en ruimte maken voor iets anders (bijv utp) is het beste.
 
Laatst bewerkt:
Coax kabel werd ook wel doorgelust, dus van het ene aansluitpunt naar de andere. Er zitten dan twee coaxkabbels op de contactdoos aangesloten.
 
Het doorlussen was het juiste antwoord:)

Totaal onlogisch ook en zigzaggend door het huis.

Helaas is de kabel/buis los geschoten en zit er niks anders op dan geen utp op deze kamer.

De zwarte coax kabels zijn nog niet ergens gevonden, deze zitten muur en muurvast en krijg geen verbinding op de meter.

Morgen nog een laatste poging en anders dan moet de tv maar op wifi draaien.
 
Oneens. Tv via coax is achterhaald en gaat ook verdwijnen (verwacht 2030).
Oneens met wat, dat het handig is?

Ik heb ook even gezocht en Telenet (België) geeft inderdaad aan dat dvb-c gaat verdwijnen in België.
Wij gebruiken hier geen Telenet, en ik kan als mede eigenaar van het glasvezelnetwerk zelf een provider kiezen.
Het internet komt via glasvezel binnen en het modem splitst dat signaal in gigabit netwerk en coax met dvb-c.
 
Oneens met dat coax handig is inderdaad, het is onhandig achterhaald en wordt uitgefaseerd voor tv kijken. En dus is het niet "handig", je hebt er niets aan in een gewoon Nederlands huishouden

En welke provider is dat dan? In NL? Ben wel benieuwd. Ik Ken alleen een paar kleine hobby achtige providers die dit doen,maar is absoluut geen standaard en zeker niet voor veel huishoudens beschikbaar. En in nl wordt het ook zeker uitgefaseerd.
 
Ik heb ze er bij ons in huis toevallig afgelopen week alle 3 uitgetrokken en vervangen door utp. Ik denk dat het een generatie-dingetje is. Niemand beneden de 50 of 60 wil die kabels nog. Mensen beneden de 40 weten niet eens wat het is.. (behoudens wat knutselaars).
 
Ziggo heeft de bandbreedte op de coaxkabels nodig om concurrerend te blijven t.o.v. glasvezel. Het is daarom een kwestie van tijd totdat Ziggo het dvb-c signaal uitfaseert en helemaal overgaat op iptv. Commercieel gezien is iptv ook aantrekkelijker voor de providers, o.a. omdta je exact inzicht krijgt in welke zenders op welk moment bekeken worden.

Via glasvezel zijn er nog wel wat netwerken met 2 fibers naar elke woning. Eentje is dan in gebruik voor data en eentje voor dvb-c. Ik had dat zelf ook, maar dat is inmiddels de nek omgedraaid door KPN. Dat is een kwestie van kostenbesparing en je dwingen om gebruik te maken van de settop box.

Gezien de ontwikkelingen met xgs-pon zal dvb-c op glasvezel waarschijnlijk verder afnemen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan