Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
half jaar geleden een huis gekocht, man was schilder en gaf aan afgelopen voorjaar alles geschilderd te hebben.
Bij ramen zemen kwam ik onderstaande tegen lijkt op afbladderende verf, maar lijkt alsof eronder nog een andere laag zit.
Is dit erg/moet dit hersteld worden?
Is aan de achterzijde welke op noorden ligt en vlak boven de grond, hogere delen van het kozijn hebben dit niet.
Hulp bij deze klus
Misschien sluiten deze topics beter aan op jouw situatie:
Verder met deze klus
Deze discussie gaat verder op volgende pagina’s. De opgeslagen Klushulp hieronder is gebaseerd op het hele topic; lees ook de latere reacties.
Bekijk opgeslagen aanpak en producten voor dit hele topic
Waarom deze aanpak?
Lees de ervaringen hierboven of stel een vraag over jouw eigen situatie.
Wil je verder met jouw wasmachine?
Bekijk wat reparatie kan betekenen voor jouw machine, of bereid een vraag voor een reparateur voor.
Dit gaat over jouw machine. Vul in wat je zelf weet; een mogelijke oorzaak uit dit topic is nog geen diagnose voor jouw machine.
Lijkt er op dat de laatste laag niet goed gehecht heeft met de laag er onder.
Vaak een kwestie van onvoldoende ontvet, te weinig geschuurd of een ander soort verf gebruikt wat niet samengaat met de laag er onder.
Ja dat dacht ik ook laatste laag laat los, hoe schadelijk is dit?
Overleefd dit een jaar of 3 tot de volgende buitenbeurt of moet dit sneller aangepakt worden?
Heb wel enige ervaring met schilderen van kozijnen maar heb nu niet per direct tijd dit te herstellen, tenzij volgens jullie noodzakelijk.
Even naar hier gekopieerd.
Ja, dit is niet slim het is een fout van de club die het straatwerk heeft gemaakt. Dit ligt te hoog. Het water zuigt via de onderzijde van het kozijn het hout in.
Het straatwerk moet bij de onderdorpel zakken. Dat ligt veel te dicht tegen het hout aan.
De onderdorpel en de onderste 10 cm van de stijlen met de verbrander en een schrapper kaal maken (zodra het weer beter is). Vergeet ook de onderkant van de dorpel niet waar nu stenen tegenaan / voor liggen.
Daarna schuren, plamuren en schilderen in 2 lagen grondverf en 2 lagen lak. Wat ik zo zie is laag verf op laag verf op laag verf, enz.. Dan wordt de laag te dik en gaat het bladderen.
Die man was wel een schilder, maar geen vakman. Iedereen kan een laag er over heen gooien, maar dan ben je er niet. Zoals meerdere al aangeven, straatwerk ligt veel te hoog, dat is praktisch en ziet er mooi uit, maar daarmee behoud je geen houten kozijn.
Voor nu zou ik gaan kijken of je de bestrating kunt laten zakken, let daarbij op dat het op afschot komt te liggen, dus dat het water van je huis afloopt. Vervolgens zou ik in mei naar het schilderwerk gaan kijken.
Zoals Boertje al aangeeft, ga wel alvast even opzoek naar of er rotte plekken inzitten.
Precies wat ik dacht dat de stenen te dicht onder de balk lagen, vocht van de stenen zit er praktisch op zo dicht liggen ze erop.
Het is een klein stukje met kleine stenen, rest zijn grote keramische tegels 60x60 dus moet even kijken hoe ik dat ga doen.
Heb al gevoeld of het rot is maar is gewoon keihard gelukkig en de tuin heeft hij 4 jaar geleden aan laten leggen.
Vind het wel jammer want alles zit er verder super strak op en is afgelopen voorjaar gedaan, alleen daar van onder bladdert het.
Ik snap de wens om het straatwerk zo hoog mogelijk te leggen, want niemand zit op een opstap van 20cm te wachten, maar soms moet je een middenweg kiezen. Dat hebben ze bij ons ook gedaan, naar mijn zin ligt het straatwerk ook hoog, ik heb er een randje grind tussen laten doen, deze ligt wat lager en hierdoor blijft m'n kozijn heel.
Je zou van die 2 rijtjes kleine steentjes 1 rij kunnen verwijderen en daar grind/ split in leggen, die tuin ligt er al 4 jaar dus dat zou moeten kunnen. En eigenlijk zelfde verhaal voor die keramische tegels. Je zit er niet op te wachten, maar is denk ik de enige elegante oplossing.
Bedankt voor de informatie, die keramische tegels hoeft in principe niks mee want die liggen onder de deur maar die is hoger.
Gaat dus enkel om die kleine stenen welke ik dan in principe 1 rij kan verwijderen, en daar grind/kiezel in kan leggen.
Is in principe maar een meter of 3.5….
Zou dat het probleem oplossen, want alles zit er zo netjes op althans ziet er netjes uit en dan van onder bladdert het bijna over de gehele breedte.
Garantie kan ik niet geven, maar ik denk dat je er dan al een heel eind bent. Ik vind het ook moeilijk om zo vanaf afstand te beoordelen, maar dat je er wat mee moet is duidelijk.
Ga er deze zomer sowieso naar kijken, en of verlagen of een rijtje tegels eruit en dan herstellen.
Vind wel frappant dat het al minimaal 4 jaar zo zit er nog niet rot is.
Ben een Pietje precies dus wil alles gewoon netjes hebben, was een duur huis en wil het graag netjes houden.
Denk dat het qua rotten wel meevalt zelf alleen het is zeker niet goed en niet heel mooi zo dat afgebladderde.