Aardlek sluit uit na vervangen schakelaar.

Hi allemaal,

Nieuw huis, dus ken e.e.a nog niet goed hoe dit loopt. Betreft huis gebouwd in 2016. Centraaldoos systeem maar ook achter inbouwdoosjes loopt e.e.a door.

Nu heb ik verschillende schakelaars vervangen door dimmers. Zo ver zo goed.

Daarbij had ik al opgemerkt dat een andere duo schakelaar lam was. Dus nu ik dimmers plaats en schakelmateriaal over hou, dacht ik ik vervang die ook.

Aangesloten zit een buitenlamp, en iets nog onbekend.

Het zat aangesloten met 3x bruin, waarbij 2x bruin met een zelfde tint beide aan dezelfde kant van de schakelaar was aangesloten. 1x bruin (andere tint) was aangesloten aan de onderzijde met daar tegenover zwart.

Als ik dit zo aansluit (ja bekend met de Bruin en schakelaar afgaand is om nader te onderzoeken) schakelt de aardlekschakelaar. Haal ik de afgaande bruin er af, nog steeds. Pas na het stoppen voor de doorverbinding van de L slaat hij niet meer af. Kortom nu is het een standaard schakelaar voor de buitenlamp. Waarbij het gekke is, is dat de buitenlamp nu 1x aangaat waarbij dat eerst op een spaarlamp leek (langzaam aan).

In de inbouwdoos verder zit ook N en aardlitse, deze zijn doorgelast.

Ik stuur een foto mee van de schakelaar (oud) die al geplaatst was waarbij een geen aardlek uitsloeg. Misschien dat iemand al enig idee is wat hier aan de hand is.



PXL_20260208_065103967.jpg
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan