Beste Tom
Elke lamp die ontwikkeld is, is gedaan voor een specifieke toepassing...
Dus ook de 24V en 42 volts lichtbronnen (lampen). Deze zijn terug te vinden in signaleringsinstallaties en de mijnbouw om er een paar te noemen...De lichtbron (lamp) is dus gemaakt voor iets specifieks..en mag en kan daarom dus niet verboden worden..
Het zelfde geldt voor de looplamp, hierin hoort een lichtbron (lamp) met een verstevigde constructie, 'stootvast'- 'slagvast'..
Is dus ook een speciaal product..!
kan en mag niet verboden worden! Deze is gewoon te koop gematteerd, 40W 60W en 100W! E27 fitting en 220V.. Prachtig licht! 100% kleurweergave, direct licht, prachtig warm wanneer gedimd. dus super
in de woonkamer..
Spaarlampen. Er zijn inderdaad 42V spaarlampen, echter de berging wordt meestal kort gebruikt..je gaat de ruimte in je pakt iets en je vertrekt weer..je moet dus direct na het inschakelen voldoende licht hebben..Spaarlamp kan dat niet!..gewoon een gloeilamp dus..!
42Volt
men heeft denk ik inderdaad 42volt toegepast om geknutsel in de bergingen tegen te gaan. Men wil hiermee voorkomen dat knutselaars de elektriciteitsinstallatie zelf uitbreiden voor vriezers, koelkasten en kwekerijen etc..
Led
Bied geen oplossing in deze situatie. De ruimte vraagt om een lichtbron die rondom licht uit straalt..die zijn er niet in retrofit 42V.
een driver ( transformator ) van 42V naar 12V zal vast wel ergens te vinden of te maken zijn echter dan moet er nog een led lichtbron gevonden worden die rondom licht uitstraalt en werkt op 12V en E27 is..
wordt niets.. te veel gedoe..
Groet PaulRattink.nl interieurtechicus - lampenfluisteraar