Wcd/verlichting badkamer

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo klussers,

Door op dit forum te lezen ben ik wat gaan twijfelen aan mijn badkamerplannen. Ik heb een vrijstaand wandje geplaatst (1.80m b x 2.00m h x 10cm ) van hout/multiplex, wordt later betegeld.

Achter het wandje komt de douche, aan de voorkant de wastafel. Boven de wastafel komt een spiegel, met daarachter een nis van ca 0,35 x 1,20m als bergruimte (in het wandje dus). Daarin wilde ik twee spatwaterdichte wcd's plaatsen, 1 x voor oplaadbare tandenborstel, 1 x voor de veligheidstrafo van de ledjes die in het wandje komen. Kan dit?

Er zit immers een douche achter en theoretisch zou je water over het wandje kunnen spetteren, zodat het achter de spiegel langs naar een wcd lekt. Of spetters vanaf de wastafel. Zijn speciale scheer wcd's anders een oplossing?Uiteraard wordt alles geaard, 30mA, aardnet, centraal aardpunt.

Nog een tweede vraagje: maakt het wat uit als er meer dan 1 groep stroom levert aan de badkamer, en dat die groepen ook gedeeld zijn met andere ruimten? (Allebei achter 30mA aardlek)

Vraagje 3: op ca 2,20 hoog in de douche wil ik een verdeeldoos plaatsen om twee buisventilatoren aan weerskanten van die doos te kunnen voeden. De doos wil ik achter een gipsplaat en achter het tegelwerk wegwerken. Kan dit?
 
1 De kontaktdozen moeten minimaal 60 cm. van de toegang tot de douche zitten.

2 Er mogen meerdere groepen gebruikt worden voor het voeden van de badkamer.

3 Een hoogte van 2,20 m. is te laag, de hoogte moet minimaal 2,25 m. zijn. Wegwerken achter de tegels is helemaal uit den boze. Dozen moeten altijd bereikbaar blijven. Een doos plaatsen in de douche is toch al niet verstandig, ook al valt hij op een hoogte van minimaal 2,25 m. buiten de zône.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan