Waterslang lekkage in de bad ombouw

En wat als je kraan daar lekt dan zal je wel van boven moeten vervangen.
ik begrijp wel dat je niet op zit te wachten om tegels los te halen maar dit hebben hun zo geplaats en niet denken wat als onderhoud bij die kraan moet dan moet het toegankelijk zijn.
 
Ja het is zeker heel onhandig gedaan. Ik heb wel heel goed gekeken en ik lek lijkt toch echt in de slang te zitten. Ik probeer het eerst even met een nieuwe slang en dan hoop ik dat het voorlopig weer goed zit
 
als lek in slang zit spuit het vaak.
Ik kan jou type kraan nergens vinden het lijkt dat de bad fabrikant een tess kraan of andere onbekende kraan heeft geplaatst.
er zit geen uitloop bij dus word ie via bad gevuld.
je zou kunnen proberen via de bad fabrikant om type kraan te vinden
ook zit bij deze inbouw geraamte geen op vang bak voor water wat via de douche slang naar onder lekt want de aan sluitingen komen uit de muur.
 
Bedankt voor alle hulp. Ja het water spoot echt uit de leiding en zelfs zoveel dat er aan het uiteinde van de leiding helemaal geen water meer kwam. De kraan lijkt verder goed.

Op de waterleiding die ik
nu ontkoppeld heb staat GROHE DW15-DIN DV8W 520 (maar het kan ook DVGW of DWBW zijn). Ik heb maar even een bericht naar GROHE gestuurd. De binnendraad van de aansluitmoer is 24mm, dus als ik een verloopstuk van binnendraad 24mm (vrouw) naar buitendraad 3/4” (man) kan vinden dan kan ik op de bouwmarkt een standaard slang kopen.
 
Laatst bewerkt:
hoelang is die douche slang?
en heb je foto douche kop?
en de wartel(30) dit is de omstel kraan voor bad of douche slang
staat er nog iets op de boven zijde knop thermostaat kraan?
 
De flexibele waterleiding is ongeveer 60cm en zit dan dus gekoppeld aan een doucheslang met daaraan een douchekop. Einde 1 zit aan de kraan en 2 aan de doucheslang. Op zich mag de nieuwe waterleiding best iets korter of langer zijn. De douche slang en kop zal ik toch ook vervangen. Als ik dat verloopstuk heb (24mm V naar 3/4” M) kan ik volgens mij alle kanten op.
IMG_8123.jpeg
 
gang bare maten is 1/2" of 3/8"
ook moet de wartel door de door voering dis is ook al apart niet gangbaar gemaakt.
maar ik ben benieuwd dat je die wartel er weer juist op krijgt op de omschakel kraan.
En hoe zit de vul in richting van je bad?
 
De kraan heeft twee aansluitingen dus als je de kraan de andere kant opdraait dan vult het bad. Die badvulling werkt nog prima. Als ik er bij had gekund had ik de kraan natuurlijk gewoon vervangen, maar dat gaat helaas hier zonder de hele boel open te breken
 
Ik vraag mij af (maar wellicht zijn er geen andere opties) of het gebruik van een flexibele slang op een plek waar je nooit meer bij kan komen wel verstandig is.
 
Dat ben ik met je eens, maar vanaf nu zorg ik wel dat ik later weer bij deze leiding kan komen. Ik maak er wel een luikje van.

@Henk253 : je hebt gelijk ik ga wel op zoek naar een koppeling 24mm V naar 1/2” M
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan