Waterafschot dakconstructie

Hallo iedereen,

Ik ga binnenkort starten met het bouwen van een schuur, alleen loop ik vast bij hoe ik ervoor zorg dat het water naar 1 punt afloopt. Het EPDM-dak wordt 330 cm x 550 cm en hierbij wil ik dat het water afloopt naar het punt op de foto. Ik zorg er uiteraard voor dat er aan elke kant een opstaande rand is zodat het water wel op het dak blijft.

Maar omdat ik geen afschotisolatie wil aanschaffen en liever ook niet op elke dakbalk een lange aflopende lat wil zagen/monteren heb ik de vraag wat jullie voorkeur dan geeft:
  • Uit alle dakbalken telkens een groter hapje zagen zodat deze aflopen richting de afvoer
  • De staanders aan de voorkant (links op foto) van de schuur hoger maken dan de achterste en op deze manier een afschot creëren waarbij ik ook de staanders aan de zijkant van de afvoer korter maak dan die aan de andere zijkant
  • Of er alleen voor zorg dat de staanders aan de voorkant hoger zijn dan achter en dat het water vanzelf dan richting de afvoer loopt - dit omdat ik heb gelezen dat het niet erg is als er water op een EPDM-dak blijft staan.
Ik hoop echt dat een van jullie dak-experts kan helpen, want ik kom er niet echt uit. ChatGPT kwam ook niet met echt fantastisch duidelijke antwoorden...

Alvast enorm bedankt!

Dani

Schuur.jpg
 
Je hebt een mooi frame getekend. Je kan de ene hoek hoger neerleggen dan de andere. Dan is het afschot meteen in orde.
 
Maak een hoge-en een lagekant. Diagonaal is veel werk wat geen nut heeft.
Maak een onderuitloop dat is een goeie oplossing, de manchet van de onderuitloop in het vlak houden en niet tegen de opstand omhoog buigen.
Wil je met of zonder mastiekhoeken de randen van het dak afwerken.
 
@wgb Oh top, helemaal goed dan maak ik een kant hoger en de ander lager. De onderuitloop is inderdaad ook het rondje op de foto - had ik er niet bij gezet volgens mij.

En ik heb nu nog geen mastiekhoeken erin bedacht. Raad je dat echt aan of kan het ook gemakkelijk zonder?
 
Ik zou het wel naar de hoek laten lopen. Een hele kant vlak houden (waar water blijft staan) is erg slordig. En het is een kleine moeite.

Bij de afvoer de isolatie wat dunner maken (verdiept inplakken).
 
Ik ben nog niet overtuigd dat het een kleine moeite is. Zou best eens tegen kunnen vallen.
Als het netjes moet leg je grind op je dak. Dan zie je het water niet. :wink:
Wat te doen als het in elke hoek een afvoer heeft geloof je echt dat het dan wel totaal droog loopt.
 
@IJkenhout Dan heb ik alsnog de vraag die ik in het begin stelde: hoe bouw ik het zo dat het naar een kant afloopt;

Staanders telkens korter maken of kleine inkepingen zagen in dakbalken? Want isolatie dat afloopt wil ik niet nog aanschaffen en van die lange gezaagde latten lijkt me helemaal een gedoe 😅
 
Hellingshoek is voor alle staanders per zijde gelijk, maar ook zeer minimaal.
Zet er een haakse staander onder en kijk hoe het aansluit.
Opening te groot, dan schuin zagen.
 
als de wanden ook uit stijl en regelwerk optrekt is het veel makkelijker om het tussen de bovenregel en de balken uit te vullen.

het afschot werk je dan weg achter je boeideel zodat je er aan de buitenzijde niets van ziet.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan