Vernieuwen dak schuur

Beste klussers,

Ik wil het dak van mijn schuur vernieuwen (560 breed en 320 diep).
De overspanning is 320 en het gaat om een enkelsteens muur.
Ik wil hier 170x70 balken voor gebruiken omdat er zonnepanelen op het dak komen te liggen.
In eerste instantie wilde ik een muurplaat van 50mm dik op de muur bevestigen met chemisch anker, en daar de balken op schroeven.
Rekening houdend met afschot en maximale hoogte die ik wil bereiken, zou ik grote inkepingen moeten maken in de balken, wat ik niet wil doen.
Is het ook een idee om de muurplaat van 50mm te vervangen voor 2x een 170x50 balk en die te verankeren op de enkelsteens muur? Waarbij ik vervolgens met balkdragers de balken tussen die dubbele balk bevestig? Vraag mij af of dit constructief net zo stevig is als balken op een muur.

Groeten,
Luuk
 
Schets anders even je nieuwe detail. Want het is mij niet helemaal duidelijk wat je met 2x een balk bedoelt.

Vergeet in ieder geval niet om opwaaiankers of strips aan te brengen.
 
Ik heb het geprobeerd af te beelden. Ik vind niet echt palen van 170x100 , daarom dacht ik er aan om 2 balken van 170x50 tegen elkaar aan te lijmen en die op de muur te bevestigen. Ik had inderdaad ook gedacht aan opwaaiankers, thanks!



Schuur constructie.png
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan