Ventilatieroosters in ramen vast

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo all,
Ik heb 4 ventilatieroosters die vast zitten. Door een schuifje open te zetten laten ze frisse lucht door. Welbekend..? Ik heb geinformeerd naar nieuwe, maar dat kost meer dan 200 euro. Vind ik wat prijzig. het zijn roosters van metaal (schuif zelf aluminium). Herkent iemand dit? Heb zelf wel wat getikt met een hamer, maar zitten echt vast.. Is hier een handigheidje voor? (in de cola leggen wellicht..? :lol: )
Verneem graag.
Groet,
Raymond.
 
Vervuiling is een van de oorzaken dat de roosters vast komt te zitten.
Remedie is eerst grondig reinigen en daarna het mechanisme opnieuw smeren.
Mocht er corrosie zitten op de draaiende delen is dit soms wel te verwijderen om de boel gangbaar te maken.

Vaak is het een hele toer om fatsoenlijk bij de bewegende delen te komen.
 
Bijgaand een foto van de voor- en achterkant. De maten zijn: 255 mm. breed x 130 mm. hoog.
Groet,
Raymond.
49809_rooster_voorzijde2_1.jpg

49809_rooster_achterzijde_1.jpg
 
Kunnen zijkanten niet verwijderd worden, waarna gaas en schuif(eerst knopje van voren verwijderen) uithalen, alles goed schoonmaken, eventueel aanslag aluminium in schuifgroef weghalen, boel demonteren met vaseline.
Kan gaas vervangen door nieuw, is los te koop.
 
Is dit roostertje wel goed vlak gemonteerd?
Zo niet kunnen deze roosters goed klem te komen zitten in de geleiders.

Als ze er zo af zijn gekomen zoals op de foto heeft het niet echt te maken met vervuiling of corrosie.
kijk eens of de roosters nog mooi vlak zijn en de geleidiers niet afgeklemd worden door vervorming die onstaat bij het verbuigen van het rooster..
 
Hallo Techno Tim en Kacheltje,

Ik heb het voorelkaar! :lol: Dat was de oplossing: de zijkanten los tikken. Zou ik zelf nooit op gekomen zijn, dus erg bedankt voor de tip! Toen de twee zijkantjes er af waren, was het gaas en de ronde stripjes ook redelijk snel gedemonteerd. Die stripjes blijken van rubber te zijn, en zitten vast geklemd in zo'n "groef". (zie foto).
49809_rooster_los_1.jpg


En ja hoor, ook de schuif gaat weer keurig heen en weer. Zat voornamelijk zand tussen. (met wat opgewaaid zand is het dus kennelijk al gebeurd..)
Heren nogmaals bedankt voor het meedenken en de tips!

Groet,
Raymond.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan