Utp kabel rubber kapot

Tijdens kluswerkzaamheden is een stuk rubber van de utp kabel kapot geraakt. Is er een tape of iets om dit weer goed te maken

20221204_124917.jpg
 
Er kan ook draadbreuk zijn ontstaan in de harde kern van de aders. Daar kom je alleen maar achter door deze na te meten.

t/m CAT5 is er niets aan de hand.

Bij CAT5E en CAT6 zou ik uit voorzorg de kabel compleet vervangen.
 
CAT5 wordt al heel erg lang niet meer verkocht, het is altijd CAT5E.
Dit is CAT5E kabel en als er visueel geen beschadigingen te zien zijn aan de kleine aders dan is er niets aan de hand.
 
Ja, of gewoon zo laten.
Het belangrijkste is dat de aders niet beschadigd zijn en dat de twisting van de aders nog hetzelfde is.
Maar vervangen is natuurlijk altijd beter.
 
Je kunt met een speedtest controleren of de snelheid van de verbinding nog OK is. Als het resultaat op een computer aangesloten op het eind van de kabel ongeveer hetzelfde is als wanneer je die computer aansluit op het begin van de kabel dan is er niks aan de hand. Wel even tape (of beter: krimpkous) er omheen wikkelen om verdere beschadiging te voorkomen.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan