Tuindeur te veel speling op slotgaten

Hallo, ik heb een tochtprobleem in de winter met onze dubbele tuindeur. De links deur gaat op slot met een lang slot waar zowel boven als beneden een as in het kozijn gaat.
Nu zit er veel te veel speling op die gaten zodat de deur niet goed aansluit en er veel tocht en kou binnen komt. Heeft iemand tips hoe ik dit kan oplossen?
Ik heb een paar foto's van de situatie bijgevoegd.

Een leekje
IMG_3674.jpg
IMG_3675.jpg
IMG_3676.jpg
 
Daar moet een nastelbaar sluitplaatje op (zowel boven als onder).
 
Interessant want ik heb het er ook niet op zitten. Ik heb er een rubbere strip op geplakt maar niet ideaal. Zou eigenlijk de deur aan binnenkant aan moeten kunnen trekken met een paar haken om minder tocht te hebben.



20241003_190109.jpg

20241003_190542.jpg
 
Bedankt voor de reacties.
Zo'n sluitplaatje neem ik aan?
Ik kan de deur ook niet echt aantrekken omdat ik niet veel kracht kan zetten want de deur gaat op slot met een sleutel en niet met een handel waar je meer kracht op kan zetten.
Ik had zelf al bedacht om misschien boven en beneden een schuifslot er op te zetten, maar dat is een lelijke oplossing vind ik zelf.
De sluitplaat ga ik in ieder geval proberen.:super:

Schermafbeelding 2024-10-03 om 19.22.39.png
 
Nee, ik bedoel de sluitplaat 430: Instelbaar van 0, -1, +1 en +2 op dezelfde schroefgaten:



430.jpg
 
Dit is een sluitplaat speciaal ontworpen voor een balkespagnolet. Je kunt deze op de aluminium strip bevestigen door even voor te boren en er doorheen te schroeven. De pen in de balkespagnolet is net zo groot als de halve opening in de sluitplaat.



430.jpg
 
Ik begrijp hem en ga er 2 kopen. Alleen even goed kijken hoe te monteren. Gaatjes boren in aluminium moet wel in 1 keer goed gaan. Bedankt.
 
Eerst even testen door het plaatje in de 0-stand vast te zetten met dubbelzijdig tape. Als deze goed staat, ga je boren en schroeven.
 
Die ken ik uiteraard ook, echter heeft als nadeel bij bestaande situaties dat het gat al exact op de juiste plaats moet zitten. Een oplegplaatje is breder toepasbaar.
 
De pen in de espagnolet heeft een afschuining, en trekt zichzelf aan.
 
Ik krijg de sluitplaat 430 niet besteld, op webwinkels niet op voorraad, alleen bij bol.com maar daar vind ik hem wel erg duur. Iemand suggesties waar te kopen?
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan