Slechte plekken onderdorpel deurpost

Status
Niet open voor verdere reacties.
Pfff, met de ene klus komt er weer en andere bij...
Was de hemelwaterafvoer aan het nagraven om deze beter op afschot te leggen, kom ik bij de achterdeur, zit daar geen loodslab tussen het hout en het steen. De post is ook helemaal niet behandeld aan de onderkant.
Daar zat dus allemaal grond tussen en daardoor kon er lekker vocht intrekken, toen ik de grond ertussen uit haalde voelde ik een paar slechte plekken in het hout.
Deze wil ik er uit steken en daarna de boel insmeren met houtrotstop en dichtsmeren met vuller.
Alleen zit ik daarna nog steeds met de kier tussen het hout en het steen.
Hoe kan ik die het beste dichtmaken?

15996_dorpel2_1.jpg


15996_dorpel_2.jpg
 
Misschien is de opening net groot genoeg om het goed in de grondverf te zetten?

Ventilatie is het belangrijkst voor hout. Maar als je er wat voor kan zetten terwijl de ventilatie in stand blijft, is dat beter, want dan wordt het hout minder nat.
 
In de grondverf zetten moet wel lukken denk ik.
Heb sowieso houtrot stop en houtrot vullen gehaald, ga het slechte hout wegsteken, insmeren en vullen en daarna dan een laag grondverf er op smeren.
Er komt een vlonder te liggen dus dan kan het wel ventileren.
 
Gisteren het rotte hout weggestoken en de boel ingesmeerd met houtrotstop.
Het is alleen wel een aardig stuk geworden wat uitgestoken is en vraag me af of of ik alles haal met het blik vuller wat ik heb.

Het zit aan de onderkant van de dorper dus uit het zicht, dus het hoeft niet mooi strak te zijn.
Is het echt nodig om alles op te vullen met de vuller, of kan ik ook gewoon het met houtrotstop behandelde hout voorzien van een laag grondverf om het te beschermen?
 
Mooi dat het gelukt is!

Op het moment dat je te weinig houtrotvuller hebt, is het meestal het moment om de dorpel in z'n geheel te vervangen :)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan