Schuurmuis en andere schuurvragen

Status
Niet open voor verdere reacties.
Goedemiddag allemaal!

We zijn druk bezig met de verbouw van ons jaren 30 huis!
Inmiddels zijn we het slopen en aanbouwen bijna voorbij en kunnen we langzamerhand beginnen met schuren en schilderen van het houtwerk :D (binnen).

Mijn vragen gaan vooral over het schuren van de kozijnen en balkenplafond. Deze zijn voorzien van een nog goed hechtende laag verf:

- is een schuurmuis / deltaschuurmachine geschikt voor dit soort schuurwerk? Of is schuurpapier / een schuurpad wellicht beter
- Welke korrelgrootte(s) moet ik hiervoor gebruiken
- Welk ontvettingsmiddel raden jullie aan?

Daarnaast moet er nog nieuw houtwerk geschilderd worden:
- Met welke korrel deze op te schuren?

Alvast hartelijk dank!
 
Geweldig!:prima:

Als verflagen nog goed hechten kunt u volstaan mijn het reinigen daarvan ( biologische verfreiniger ), het licht opschuren ( P 240) en het opnieuw aflakken.

U kunt in principe elk schuurmiddel gebruiken van muis tot olifant, maar als u zonder stofafzuiging werkt: zet wel een stofmasker op.

Nieuw ( geschaafd ) hout kunt u schuren met P180 en daarna gronden.
 
Hallo,

@ Kees de Schilder: bedankt voor uw reactie! Ik ben inmiddels al een eind op weg en het gaat prima :D !

Nog een andere vraag: we zitten erover te denken de net glad gestuckte muren te laten spuiten met muurverf.
Klopt het dat met spuiten een gladder resultaat kan worden bereikt dan met de roller?

Kan voor het spuiten iedere soort muurverf (bijv extra mat) worden gebruikt?

Alvast bedankt en een prettige dag!
 
In principe kan elke watergedragen muurverf worden gebruikt al geeft een extreem matte muurverf esthetisch gezien het mooiste resultaat.

Let er wel op dat extreem matte muurverf alleen bij de vakhandel verkrijgbaar zijn.

Spuiten geeft een gladder resultaat dan met en roller, waarbij altijd een lichte structuur te zien zal blijven.

Belangrijker is dat het te behandelen oppervlak niet meer dan 4% vocht bevat en wordt voorgestreken ( spuiten met voorstrijk kan natuurlijk ook.)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan