Radiator blijft koud

Status
Niet open voor verdere reacties.
Calenta schreef:
Ik heb er even een half uurtje ingestoken...

De pomp die je kunt bestellen met het nr.0800032 is voor de HMC en de andere pomp met nr. 2840161 is voor de HMA. ( nieuw type )

Maar er staat ook : CV/tapwaterpomp totaal ( 1 pomp ) 2840161
: pompdeel met motor 0800032<i></i>

Dus de pomp zou moeten passen :D

Het Agpo artikelnummer 2840161 staat toch echt in de gebruikershandleiding voor de Agpo HMC 23 en Agpo HMC 32. Mogelijk wordt dezelfde pomp ook gebruikt voor de Agpo HMA.

Ik ga eerst navragen of ik de pomp nog kan inruilen. Dan heb ik namelijk ook een nieuw pomphuis. In het huidige pomphuis zit een soort zwarte fijnkorrelige smurrie. Is dit afkomstig van de leidingen?

In ieder geval bedankt voor het meedenken. Ik geloof dat de anderen al zijn afgehaakt. Ik hou je op de hoogte van mijn vorderingen of het gebrek daaraan. :wink:
 
Ik heb net de leverancier van de pomp gebeld en die zegt dat ik de pomp retour kan sturen en dan mijn geld terug krijg. Dat ga ik denk ik doen.

Als ik vandaag dan de goede pomp bestel dan wordt die maandag verstuurd en heb ik die dinsdag in huis.

De leverancier zei dat er twee typen pompen zijn voor de Agpo HMC 23 en dat de pomp die ik nu besteld heb 0800032 bedoeld is voor een CV ketel met een groen pomphuis. Aangezien mijn pomphuis niet groen is heb ik volgens hem inderdaad het andere type pomp nodig 2840161.

Hij vertelde wel dat ik eventueel alleen de kop van de 0800032 zou kunnen gebruiken zoals hier ook al is gezegd. Ik geef er toch de voorkeur aan om dan ook het pomphuis te vervangen,
 
Zoals voorheen al gezegd is.
De kop van de pomp is GELIJK.
Gewoon overzetten en klaar.
Bespaar je al dat werk nou maar het werkt gewoon als je dat doet.
 
Ik heb vanochtend bij de bouwmarkt een inbussleutel van 4 mm gehaald en het laatste achterste deel van de pomp verwijderd. De aansluitplaat ziet er nu zo uit:

95711_Montage_pomp_dd_27_oktober_2012_002_verkleind_1.jpg


Ik heb de verkeerde pomp teruggestuurd en hoop dinsdag de nieuwe juiste pomp te ontvangen.
 
Ook wat foto's van de automatische ontluchter die ik uit het verwijderde pomphuis heb geschroefd met behulp van een waterpomptang:

95711_Automatische_ontluchter_dd_28_oktober_2012_001_verkleind_1.jpg

95711_Automatische_ontluchter_dd_28_oktober_2012_005_verkleind_1.jpg

95711_Automatische_ontluchter_dd_28_oktober_2012_002_verkleind_1.jpg


Ik heb het ventieldopje los op de koperkleurig kop gezet. Nadat ik het dopje er af had geschroefd kon ik het er niet meer opschroeven. Ik denk dat het schroefdraad is vergaan. Op de eerste foto is te zien dat de vlotter helemaal zwart is. Dit is hetzelfde gruis wat er in het pomphuis lag.

P.S. : De tijd bij dit bericht is onjuist. In verband met de wintertijd is het bericht één uur uurder geplaatst om 09:27 uur.
 
Ik heb vandaag de nieuwe pomp ontvangen. Ik heb hem zojuist vastgeschroefd met de inbusbouten. Ziet er mooi uit.

Echter het aansluiten van de electriciteitsdraden krijg ik niet goed voor elkaar. Het is een soort van klemmetje waar je een draadeinde in moet doen. Echter de vertinde draadeinden krijg ik er niet in. Ik heb daarom het vertinde deel er afgeknipt zodat ik dunnere draad overhoud. Dit krijg ik er nog steeds niet lekker in, zie de foto. Heeft iemand een tip hoe ik dit het beste kan doen?

95711_CV_ketel_30_oktober_2012_002_verkleind_1.jpg


Het helpt ook niet echt dat ik er niet zo goed bij kan en niet zo goed kan zien wat ik doe.
 
Het zijn steek klemmen.
De orginele hulzen had je beter kunnen laten zitten.
Draai de draad zo stijf mogelijk in elkaar en dan kun je ze in de klem schuiven. Lukt t niet dan zul je de gestripte draden moeten vertinnen, of adereind hulsjes er op moeten knijpen.

Ik gebruik altijd een spanning zoeker om de hulzen erin te duwen.

Let op! Geen losse draadjes buiten de klem laten steken.

Calenta :cool:
 
Ik heb het systeem inmiddels gevuld en het warm water doet het weer :D

Ik wacht nog even voordat ik de verwarming probeer. Dat is natuurlijk het spannendste moment. Ik ben begonnen met 2,0 bar, Dat liep al snel terug naar 1,2 bar toen ik de stekker er in deed en de CV ketel een tijdje behoorlijk aan het razen was. Vermoedelijk om het water in de boiler op temperatuur te krijgen. Nu weer naar 2,0 bar teruggebracht. Ik neem aan dat het systeem eerst een beetje tot rust moet komen en zich moet stabiliseren.
 
Wat bedoel je met de originele hulzen? De uiteinden waren vertind en pasten niet in de klemmen.

Wat is de optimale lengte van het gestripte deel van de draad? Het gestripte deel is nu ongeveer 1 cm maar misschien gaat met 5 mm het gestripte deel er wel helemaal in.

Bedoel je met een spanningzoeker een kleine schroevendraaier? Dat lijkt me een nogal ruwe manier om de draadjes er in te proppen.
 
Ik strip de draad in deze situaties op ongeveer 8 mm.
Wat betreft de hulsjes, dat zijn vaak van die platte messing kleurige hulsjes, deze hebben een randje waar je een klein schroevendraaiertje tegenaan kunt zetten om de huls zo in de klem te schuiven. ( dat gaat meestal stroef ja ).

Maar ik begrijp dat je probleem opgelost is. Veel warmte nog toegewenst.

Calenta :cool:
 
En de verwarming doet het nu ook :P .

Het duurde even voordat de radiators warm werden maar toen werden ze ook loeiheet. Ik heb de thermostaat gauw lager gezet en de elektrische kachel uitgezet.

Ik wil nog wel naar die electriciteitsdraadjes kijken want die zitten er nu nog niet naar mijn zin in. Aan de andere kant. Het werkt nu. En ze zeggen wel eens: 'if it ain't broke, don't fix it'.

Als deze ketel de winter overleeft dan ga ik misschien in de zomer eens rustig rondkijken voor een nieuwe ketel.
 
Ter afsluiting

Ik heb het contract bij de oude installateur opgezegd en een contract afgesloten met een nieuwe installateur.

De nieuwe installateur maakte een opmerking over de ventilator in de CV-ketel maar heeft uiteindelijk de CV ketel en de ventilatiebox van een sticker voorzien.

In mijn beleving was dit een hele opluchting in vergelijking met de monteur(s) van de vorige installateur. Deze monteur werkte rustig en netjes de punten af en weigerde niet om mijn CV ketel te onderhouden.
 
Eigenlijk zijn deze ketels prima, zonder al te veel problemen.
Het grootste probleem zit hem in de bedrijven of monteurs die er
geen kennis van hebben of er op een of andere manier geen tijd in
willen steken.
Bij mij draait een nog bijna perfecte HMC32 uit 1997, en ik ben nog
niet van plan om deze te vervangen...
Natuurlijk hebben ze ook een paar zwakke punten:
Brander automaat (de oude typen waren snel defect)
Ventilator (gemiddeld na 6 of 7 jaar lagers versleten)
Gloeiplug (elke twee à drie jaar defect)
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan