Par36 gebruiken als verlichting

Status
Niet open voor verdere reacties.
Ik zou graag deze verlichting

45367_Picture_1_1.jpg


gaan gebruiken als spots (4X) in parallel schakeling in mijn hal. Maar er zijn nog wat vragen over:

1. Weet iemand mij te vertellen hoe fel deze lampen branden en of ze eenvoudig te dimmen zijn? (zonder de dure dimmerpack waar ze natuurlijk op aangesloten kunnen worden).

2. Kunnen deze lampen zo op het lichtnet aangeloten worden?
 
Bij mij wel. Deze spotjes geven een zeer smalle bundel fel licht (ontworpen voor het aanlichten van spiegelbollen). Dimbaar met een halogeendimmer geschikt voor de ingebouwde trafo. De levensduur van die lampjes is niet erg lang plus ze zijn niet algemeen verkrijgbaar.
Als het je puur om het armatuur te doen is zou ik er een ander type PAR36 lampje indoen met een bredere stralingshoek en een langere levensduur.
 
Hmmm, dan moet ik er idd nog eens over nadenken of dat wel een goed idee is. Zou het niet mogelijk zijn om er gewone lampen in te zetten?
 
Als ik naar de verschillende opties kijk dan weet ik niet welke een bredere stralingshoek heeft en maakt het ook nog uit wat voor 'n voltage zo'n lamp heeft? (6V, 12V 12,8V...)
 
In het armatuur zit een trafo. Deze levert een bepaald voltage, ik dacht 6volt bij dit model. Je moet dus een lampje kiezen voor het desbeteffende voltage. Let verder op Lifetime/H (brandtijd in uren), deze is bij sommige zeer laag en de beam angle. Hoe lager die waarde hoe smaller de bundel. Dit wordt ook wel aangeduid met VNSP=very narrow, NSP=narrow en WFL= wide flood. Ik vraag me echter af de 6v versie wel in een brede straal versie bestaat en of daarmee deze spot wel geschikt is voor algemene verlichting.
 
PS.

Als je alleen op zoek bent naar een spot met een theater achtige uitstraling kijk dan eens bij de bekende bouwmarkt met een P. Daar zag ik laatst van die PAR achtige spotjes hangen met een normale E27, 230V fitting erin. Zeer veel makkelijker allemaal.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan