Hoger geregistreerd verbruik dan vermogen radiatoren

Beste allen,

Voordat ik de vraag stel past mij bescheidenheid, want ik moet eerlijk toegeven geen klusser te zijn en ook weinig verstand te hebben van verwarmingen, en ben hierdoor overgeleverd aan jullie kennis (en kritiek als het een domme vraag/slechte observatie is).

Ik heb een huis dat draait op stadswarmte (helaas...). Ik heb het huis sinds 1,5 jaar, en loop nu voor de tweede winter aan tegen het probleem dat m'n woonkamer en keuken (1 ruimte) niet goed opwarmt ondanks dat ik de radiatoren volledig open heb staan. Ik woon met twee zijburen en een onderbuur en bovenbuur, dus echt koud wordt het nooit, maar echt warm ook niet. Het is bijna onmogelijk om de temperatuur in de woonkamer en keuken boven de 20°C te krijgen. Het huis heeft energielabel A, en is nieuwbouw uit 2008.

Ik vermoedde altijd al dat de radiatoren die aan de muur hangen niet genoeg capaciteit hadden om de kamer warm te krijgen/houden, en na wat onderzoek vandaag lijkt dit te kloppen. De oude eigenaar heeft 2x een "Jaga - Iguana Circo Wand - 2200x270mm - 961 Watt" (https://radiatorendiscounter.nl/jaga-iguana-circo-wand-2200x270mm-961-watt-zandstraalgrijs) opgehangen (Ik weet dat niet 100% zeker, maar het merk, de design en de afmetingen kloppen 1-op-1) en dit is het enige wat de ruimte dient te verwarmen. Naar mijn beste weten is de maximale capaciteit voor de ruimte dan 1922 watt per uur (?), terwijl op de basistekening van het huis 2x 1899w + 1x 3472w was voorgesteld voor de ruimte, dus een capaciteit van 7270w. Het gaat over een ruimte van ca 120 m3. Ik denk dat dat de reden is dat het slecht opwarmt? Ik heb wel een klein beetje tocht bij de balkondeuren, maar dat is minimaal.

Dat was dus observatie nummer 1 vandaag. De tweede vond ik wel frapant, maar misschien is daar een verklaring voor:

Als ik de twee radiatoren volledig open draai, en ik laat deze een uur aanstaan, wordt er door Eneco volgens mijn verbruikregistratie ongeveer €1,- in rekening gebracht. Volgens Eneco gaat het dan over 0,02GJ, dus ongeveer 5,6kWh. Ik heb voorafgaand aan dit schrijven dit 100% vastgesteld door de rest van de radiatoren in huis dicht te draaien, en enkel deze twee radiatoren op maximale capaciteit aan te zetten. M'n "slimme" meter van Eneco geeft ook ongeveer een gebruik aan van (de eerste 5 minuten 10kWh en daarna) 5kWh. Maar dit kan toch helemaal niet als mijn radiatoren een vermogen hebben van 1.9kWh? Waarom wordt er 3x meer verbruik gemeten dan de maximale capaciteit van de radiatoren? Waar gaat die warmte dan heen? Gaat dat verloren in de leidingen?

Er stroomt volgens de meter ongeveer 380 liter per uur door de leiding met een begintemperatuur van 82°C en retour de eerste 5 minuten ~40°C en daarna 72°C.
De radiatoren hangen beiden aan een buitenmuur. Ik heb wel sinds gisteren radiatorfolie achter beiden gehangen, maar weet eigenlijk niet of dat een wezenlijk verschil maakt. Ik voel i.i.g. niet per se meer warmte mijn kant opkomen.

Ik heb vandaag dan ook maar een convectie kachel gekocht van 2000w en na 20 minuutjes aan was het 21,5°C binnen haha. En momenteel is dat dan toch goedkoper; Stoken op elektra? Gezien dat rare verbruik van m'n radiatoren.

Is de beste aanpak om die design-krengen van de muur te halen en er echte radiatoren voor terug te plaatsen?

Heel erg bedankt alvast voor jullie broodnodige kennis!

Groetjes,

Jonathan
 
Is de beste aanpak om die design-krengen van de muur te halen en er echte radiatoren voor terug te plaatsen?
In dit geval, ja.
En lang verhaal kort:
De Iguana heeft vrij specifieke eigenschappen en ze zijn niet overal zomaar even te gebruiken.
Normale convectoren of radiatoren zijn hier meer geschikt.

Het vermogen wat ze af moeten geven is wel vrij exact te bekijken maar dat lukt volgend jaar pas.
 
Maar dit kan toch helemaal niet als mijn radiatoren een vermogen hebben van 1.9kWh? Waarom wordt er 3x meer verbruik gemeten dan de maximale capaciteit van de radiatoren? Waar gaat die warmte dan heen? Gaat dat verloren in de leidingen?
Om een ruimte warm te stoken kan je meer vermogen goed gebruiken. Voor het comfort willen we dat graag. Met minder vermogen zou het ook kunnen maar daar hebben we het geduld niet voor.
Krijg je de woning de afgelopen periode niet warm zal er flink nagerekend moeten worden het is nog niet koud geweest.
Voer voor de specialisten hier.
 
Met de radiatoren helemaal dicht is de stroming inderdaad 0 liter per uur. Dus ik ga er vanuit dat alle stroming dat uur werd verbruikt voor de radiatoren
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan