Hoe krijg ik een t-splitsing op t-splitsing lekvrij?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Nou Henk nogmaals mijn excuus denk ik. Een knelsok paste wel heel mooi in een muurplaat. In de documentatie van vsh staat een schroefraadmaat van g1/2 bij een 15 mm wartel.
 
Als je de kap van een knel dop hebt die past zo in een 1/2" muurplaat

Dus dat betekend dat 15knel van vsh op 1/2" past, vaak is het kortschroefdraad maar bij deze kraantjes is dat langer
 
Het klopt als een bus dat vsh 15mm past in een 1/2 duims fitting.
maar leg de 2 eens naast elkaar, de 15mm knel heeft een veel scherpere draad, en daardoor heb je echt een grotere kans op lekkages, doordat de tape word gesneden.

groeten b
 
Nu kan ik er heel erg naast zitten, maar een 1/2 schroefdraad die je in een fitting draaid, die noemt men een R draad. die moet dus ook in een geschikte fitting. dat is een RP draad.
de draad op een knelaansluiting is een 1/2 M draad.

groeten b
 
Even met grof schuurpapier over de scherpe draad gaan om de draad ruwer te maken.
Liefst verpakken met hennep maar daar zijn ook weer tegenstanders van. :?
 
Boudewijn0318 schreef:
Nu kan ik er heel erg naast zitten, maar een 1/2 schroefdraad die je in een fitting draaid, die noemt men een R draad. die moet dus ook in een geschikte fitting. dat is een RP draad.
de draad op een knelaansluiting is een 1/2 M draad.

groeten b
gasdraad is gasdraad.
 
Als de TS het al benoemde juiste knelpuntstuk gebruikt is er niets aan de hand.
Als deze conisch draad heeft sluit deze het tape op in het T stuk.
Een knelfitting heeft namelijk recht draad.
 
Dat kan best zo zijn maar de knel kant past in 1/2" daar ging de vraag ook over.

en net wat @Jan zegt Er zijn knelfittingen waar gewone 1/2"schroefdraad op zit.

En beste mensen stel eens voor dat je ergens op put bent en je moet een puntstuk 1/2"x15 hebben en groothandel is dicht en spul moet s'avonds draaien.

Wat ga je doen zeggen sorry ik kan het niet gereed krijgen of pak je een sok 15 mm en die maak je wat ruw zoals @jan zegt en dan ga je die plaatsen. :wink:

12496_schroefdraad_1.jpg
 
In dit geval is de TS niet ergens aan het werk en heeft al menig maal de verbinding proberen dicht te krijgen zonder succes.
Met een conisch puntstuk is de kans van slagen eenmaal beter dan met een metrische koppeling. Die dingen zijn niet voor niets in de handel.
Die extra lengte is er ook niet voor niets. dit verbetert ook de betere dichting.

Ik zou zeggen doe er wat mee voor wat het waard is. Probeer je het op een andere manier prima. :wink:
 
Henk253 schreef:
En beste mensen stel eens voor dat je ergens op put bent en je moet een puntstuk 1/2"x15 hebben en groothandel is dicht en spul moet s'avonds draaien.
als eerste zou ik me dan echt eens heel hard achter mijn oren krabben, dat mijn voorraad niet klopt, want misgrijpen heb ik de schurft aan.
en als ik het niet anders op kan lossen, en het gaat niet om een gasleiding, zou ik het wel doen voor nood ja. de volgende dag weer terug om een juist puntstuk te plaatsen.
alleen noodoplossingen blijven vaak definitief zitten.
groeten b
 
Tiho schreef:
Jan schreef:
Even met grof schuurpapier over de scherpe draad gaan om de draad ruwer te maken.
Liefst verpakken met hennep maar daar zijn ook weer tegenstanders van. :?
Zo onnodig dit.

zeker niet onnodig.
ook de officiele puntstukken maak ik ruw, of ik ze nu verpak met hennep pf tape, ff met een zaagblaatje erlangs. verpakt een stuk fijner.

groeten b
 
Alles is wel zo'n beetje gezegd, nu maar even wachten tot TS reageert.
 
Heb de discussie gevolgd, maar houd twijfels over het 1/2 duim t-stuk op de 15 mm stopkraan, omdat de sok van 1/2 duim die nu op de stopkraan bevestigd is dus lekkage geeft. Hoewel ik niet heb opgeruwd en geen hennep maar tape heb gebruikt.

Maar de keuze is nu een nieuw t-stuk kopen met puntstuk en hennep of een stukje koperen leiding en een knelring+wartelmoer.

Denk dat het dat laatste wordt, maar ben er nog niet aan toegekomen naar de doe-het-zelf te gaan. Resultaat volgt dus!
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan