Je gebruikt een verouderde webbrowser. Het kan mogelijk deze of andere websites niet correct weergeven. Het is raadzaam om je webbrowser te upgraden of een alternatieve webbrowser te gebruiken.
We hebben een nieuwe voordeur met een bovenlicht en 2 kozijnen met een bovenlicht laten maken en plaatsen, met dubbel glas.
Omdat de bovenlichten naar binnen opengaan kon het glasgordijn niet meer tot boven opgehangen worden en zochten we een oplossing om inkijk door de bovenlichten te voorkomen.
Folie vonden we lelijk en dus hebben we glas in lood ramen laten maken die er aan de binnenkant tegen gemaakt moeten worden.
De timmerman komt de glaslatten loshalen en dunner maken om het glas in lood te plaatsen.
Nu vraag ik me echter af hoe je dat het beste doet, koud tegen het glas aanzetten lijkt me niks.
Moet er een een of andere band op het glas geplakt worden waar het glas in lood tegenaan komt, en zou er condens achter kunnen komen en hoe voorkom ik dat?
Groeten,
Roelant.
Hulp bij deze klus
Misschien sluiten deze topics beter aan op jouw situatie:
Verder met deze klus
Deze discussie gaat verder op volgende pagina’s. De opgeslagen Klushulp hieronder is gebaseerd op het hele topic; lees ook de latere reacties.
Bekijk opgeslagen aanpak en producten voor dit hele topic
Waarom deze aanpak?
Lees de ervaringen hierboven of stel een vraag over jouw eigen situatie.
Wil je verder met jouw wasmachine?
Bekijk wat reparatie kan betekenen voor jouw machine, of bereid een vraag voor een reparateur voor.
Dit gaat over jouw machine. Vul in wat je zelf weet; een mogelijke oorzaak uit dit topic is nog geen diagnose voor jouw machine.
dan zal ik eens wat foto's moeten maken.
Waar wilt u een foto van zien, het kozijn en de ramen zijn al af en geplaatst.
Volgens mij zijn er aan de buitenkant glaslatten geplaatst, daar het dubbel glas tegen en binnen weer glaslatten geplaatst.
De binnenste glaslatten wil hij nu minder diep gaan frezen zodat het glas in lood er nog tussen kan.
Als je het glas in lood tussen de sponning en de ruit gaat plaatsen krijg je er geheid vuil en spinnetjes etc tussen.
Het mooiste is de glas in lood ruit tussen het dubbelglas te laten plaatsen in de fabriek.
Je krijgt dan wel een nieuwe isolatie ruit maar ik denk dat het niet veel duurder is dan een timmerman de laten te laten aanpassen.
Condens is niet te voorkomen als je het glas er direct, in de sponning tegenaan zet. Ik zie maar twee mogelijkheden, aan kettinkjes los ervoor of in dubbel glas laten zetten.
Bedankt voor de antwoorden, moeilijker dan ik dacht.
Ik bekijk nog wel wat ik ermee doe.
Met kettinkjes eraan hangen lijkt me niet zo'n goed idee ivm het openklappen van het raam.