Geluidswand op zolder voor werkplek

Beste klussers,

Ik ben op zoek naar creatieve ideeën of nieuwe inzichten.

Ik wil mijn werkplek binnenkort naar zolder verplaatsen, maar het is een open zolder, met een open trapgat (zie foto). Mijn idee is om
één van de traphekken te verwijderen en hier een wandje te plaatsen met akoestische isolatie. Het liefst heb ik mijn werkplek aan de rechterkant (voorkant woning) ivm
het plaatsen van het wandje

Ik heb echter te maken met 2 dingen:
Doel: Zo weinig mogelijk geluid vanaf en naar de zolder (nieuwe werkplek)
Probleem: Lichtinval dat verdwijnt met het plaatsen van een wand (een werkplek in het donker is ook niks)

Volgende opties heb ik al overwogen:
  • halfhoog wandje plaatsen (ik betwijfel of dit genoeg geluidisolatie geeft)
  • Wand links plaatsen (achterkant woning) (maar hierdoor valt het licht vanaf het dakkapel weg)
  • Glazen wand (zwaar voor constructie en wellicht moeilijk naar boven te krijgen)
  • Solatube plaatsen
  • Dakraam voorzijde woning kan niet (hier liggen zonnepanelen)

Wellicht heeft iemand nog een ander creatief idee die ik in overweging kan nemen :)

Zolder bewerkt.PNG
 
De schotten in een kantoortuin zijn gemaakt van absorberend materiaal, maar ik weet niet wat jou ervaring daarmee is? Ik vind het tegenvallen.
 
Waarom niet de werkplek aan de andere kant, bv. in de dakkapel? Dat donkere hoekje rechts gaat geen fijne werkplek opleveren.
 
Ik vind die schotten wel enigszins wat doen in kantoortuinen (denk aan >10 man in 1 kamer) waarbij de rest van de inrichting geen geluid dempt.

In huiselijke omgevingen, waar gordijnen hangen meubels staan etc. denk ik niet dat het heel veel gaat toevoegen in de demping.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan