Dubbele douches informatie winning

Beste leden,

In ons eerste koophuis willen mijn vriendin en ik graag een dubbele douche plaatsen. Zij heeft dat thuis ook, en we maken er opvallend veel gebruik van 😊
Ik ben zelf behoorlijk handig, en zowel mijn vader als haar vader (die een aannemersbedrijf in keukens en badkamers heeft) kunnen helpen met de uitvoering. Dat deel zit dus wel goed.

Waar ik vooral tegenaan loop, is de capaciteit van de cv-ketel. We willen natuurlijk voorkomen dat we straks onder een lauwe straal staan als we tegelijk douchen. De huidige ketel is financieel gezien afgeschreven, dus we zijn sowieso van plan een nieuwe aan te schaffen — eventueel een CW5 of CW6.
Nu wil ik graag uitsluiten of dit plan technisch goed haalbaar is. Ik wil dit als engineer theoretisch en praktich onderbouwd hebben, want mocht het 3x niks zijn dan hebben we onndoige en op dat moment nutteloze kosten gemaakt (duurdere ketel, extra douche).


Een CW5-ketel van Remeha levert bijvoorbeeld 20,3 liter/minuut bij 40°C. De regendouche die we op het oog hebben (Hansgrohe) verbruikt 2 x 11,8 liter/minuut. In theorie zou dat dus nét wel/niet moeten kunnen met twee douches tegelijk, maar ik vermoed dat het in de praktijk iets genuanceerder ligt — denk aan leidings- en drukverliezen en de verdeling van warm/koud water.

Hoor graag jullie ervaringen. Bij haar thuis hebben ze stadsverwarming en ook 2 douchekoppen met een iets hoger debiet. Temp wordt niet kouder maar je ziet wel dat de druk wat afneemt maar niet hinderlijk.
 
  • Waarschuwing
    Klusidee
    Waarschuwing
  • Je kunt jet toch redelijk eenvoudig uitproberen?
    Monteer nu, in de huidige situatie eens 2 doucheslangen en 2 douchekoppen (met een eenvoudig y- of t-stuk) en ervaar hoe het dan voelt.
     
    eea is ook afhankelijk van de kw voedingsleiding naar de ketel, maximale tapdebiet cv ketel, en de ww leiding van ketel naar douches.
     
    Een wtw voor de douche kan het verschil maken.

    Er zijn meerdere opties
    O.a. een optie die het koude water dat naar de douchekranen gaat opwarmt. Zo is er minder warm water nodig.
     

    Login

    Je wachtwoord vergeten?
    Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
    or Log in via
    Back
    Bovenaan Onderaan