Drie schilder/plamuur projecten: hoe aan te pakken?

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,

Ik heb 3 projecten aan mijn woning uit 1960, hoe te handelen? Zie onderaan de foto's per project!

1. zie foto loodslap met wat plakkers. deze lijkt in het verleden al een keer te zijn geverfd. kan ik deze met een staalborstel schoonmaken en daarna overschilderen met hammerite?

2. zie foto raamkozijn. 2 jaar geschilderd/geplamuurd en daarna gegrond en afgelakt met Sikkens-verf op waterbasis. hoe kan het dat het nu al los laat? was het hout onvoldoende droog voor het gronden? misschien hele kozijn eruit schroeven, goed laten drogen en dan helemaal kaal, plamuren + gronden met verf op terpetine basis?

3. plinten: hoe egaal krijgen? grof schuren met het risico dat het niet helemaal strak wordt of oneffenheden plamuren?

Alvast bedankt voor de reacties!

Gr.
Jeroen

ad 1.
99526_IMG_5082_1.jpg


ad 2.
99526_IMG_5083_1.jpg


ad 3.
99526_IMG_5086_1.jpg
 
1. De loodslab is dichtgeplakt met hittebestendige als lapmiddel. het schilderen van lood wordt uit esthetische overwegingen gedaan maar heeft geen enkel duurzaam effect. Lood is ongeschikt om te schilderen.

Wilt u dit toch doen dan moet u eerst een zinkprimer aanbrengen en daarna overschilderen. De duurzaamheid is echter beperkt.

De oplossing ( als u het netjes wilt doen ) : lintvoeg uithakken, loodslab vernieuwen en opnieuw voegen.

2. De verf onthecht omdat de reparatie ondeugdelijk is uitgevoerd. Hierdoor hoopt zich vocht onder de verflaag op wat de verffilm van het oppervlak afdrukt. Controleer het bovenliggende verstek en de topafdichting van de ruit. Ook te geringe omtrelspelingspeling ( onderzijde minimaal 5 mm.) kan water capillair via de onderzijde van de raamdorpel aanzuigen.

3. Die plinten kunt u met 2k-epoxyvuller egaliseren, schuren , gronden en opnieuw aflakken.
 
Beste Kees,

Bedankt voor je reactie!

ad 1. jammer dat het niet te schilderen is. hoe kan ik de oude gele verf verwijderen, zodat het effen geheel wordt (op de plakkertjes na)?

ad 2. goede tips. ik overweeg om het kozijntje eruit te schroeven en even flink aan te pakken in de garage.

ad 3. Voor het vullen dus niet schuren? Hecht het dan wel afdoende?

Groet,
Jeroen
 
2k-epoxyvuller hecht het beste op kaal hout. Gewone plamuur zal gezien de grote beschadigingen gaan barsten.

Lood schuren is gevaarlijk. Draag in ieder geval adembescherming en handschoenen.
 
In het raam zit een hoekijzer. Dit is aan het roesten, waardoor het vulimiddel wat erover heen is aangebracht eraf wordt gedrukt.
 
Hallo,

Weer terug van vakantie. Ik vrees dat jullie gelijk hebben wat betreft de roest van dat hoekijzer..

Hoe kan ik dit oplossen? Of is het kozijntje vernieuwen de enige optie? Of helpt het als ik verf op terpetine basis i.p.v. waterbasis aanbreng?

Nogmaals dank voor alle hulp!

Gr.
Jeroen
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan