De draairichting van een deur in een stalen kozijn omkeren

Tras buscar durante mucho tiempo en este foro y no encontrar a nadie que hubiera cambiado el sentido de apertura de una puerta con marco de acero de izquierda a derecha (o viceversa), creo que soy el primero en confirmar que esto es posible, siempre que se proceda con la suficiente precisión.

Adjunto algunas fotos para que puedan ver el resultado final. Como ya mencioné, cambié el sentido de apertura de la puerta.

bisagra1.jpg
bisagra2.jpg
bisagra3.jpg
bisagra4.jpg
bisagra8.jpg


bisagra5.jpg
bisagra9.jpg



bisagraL.jpg
 
Laatst bewerkt:
Sorry, ik denk dat de vertaler de tekst heeft veranderd.

Na lang zoeken op dit forum en nergens iemand te hebben gevonden die de draairichting van een deur met een stalen kozijn van links naar rechts (of andersom) had aangepast, denk ik dat ik de eerste ben die kan bevestigen dat dit mogelijk is, mits je nauwkeurig genoeg te werk gaat.

Ik voeg enkele foto's toe zodat jullie het eindresultaat kunnen zien. Zoals ik al aangaf, heb ik de draairichting van de deur omgekeerd.
 
Ik voeg nog enkele foto's en een uitgebreidere uitleg toe.

Wat betreft de gaten die achterblijven nadat je de scharnieren hebt verwijderd: in eerste instantie was ik van plan om deze gaten op te vullen met metaalplamuur, ze glad te schuren en het kozijn opnieuw te schilderen. Voorlopig heb ik echter alleen zwarte tape aangebracht om de gaten te verbergen.

Op een andere foto kunnen jullie trouwens ook een deurstop zien die ik zelf heb gemaakt. Deze is niet aan de vloer vastgeschroefd; hij hoeft alleen maar met extra sterke dubbelzijdige tape bevestigd te worden.

Wat betreft de uitsparing die ik moest maken voor de dagschoot van de deur: ook die heb ik voorlopig nog niet gemaakt. In plaats daarvan heb ik een klein zwart plaatje erop geplakt, wat voldoende is om ervoor te zorgen dat de deur goed sluit.

4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
orig.jpg
 
Laatst bewerkt:
De nieuwe scharnieren hebben een kleinere diameter. Dat wil zeggen dat het gedeelte van het scharnier dat in de deur moet worden bevestigd smaller is dan het oorspronkelijke gat van het oude scharnier. Daarom zit er niets anders op dan een nieuw gat te maken en het scharnier daarin te plaatsen. Dit doe je eenvoudig door het scharnier erin te draaien, net alsof het een schroef is.

Ik raad aan om met een boormachine een gat met de juiste diameter te boren, maar maak het niet te groot. Anders kan het scharnier speling krijgen en zit het niet meer stevig vast.

Daarna heb ik de gaten opgevuld met witte houtplamuur.

puntal.jpg
 
Gebruik een minidremel met metalen slijpschijfjes om de nieuwe uitsparingen te maken waarin je de scharnieren kunt plaatsen.

Waarschijnlijk is het lastigste onderdeel van deze klus om alles nauwkeurig op te meten. Mocht je bij het uitslijpen echter een paar millimeter te ruim uitkomen, dan kun je de scharnieren nog steeds goed afstellen door het gedeelte van het scharnier dat in de deur zit verder in of uit te draaien.

Het staal is 1 mm dik. Hoewel het niet zo zacht is als aluminium, is het niet bijzonder moeilijk om doorheen te slijpen. Het lastigste is om de slijpschijf in een rechte lijn te houden.

Het belangrijkste is dat het gedeelte dat er het strakst en netst uitziet mooi recht is, omdat dit het deel is waarop het scharnier rust. Het andere gedeelte, dat er wat onregelmatig uitziet en enkele boorgaten heeft, hoeft niet per se helemaal recht afgewerkt te worden.

medidas.jpg
 
Hier moet je het gat boren voor de schroef die in het scharnier van het kozijn wordt gedraaid.

Je moet het gat precies in het midden boren. Je kunt het gat zelfs iets groter maken dan de diameter van de schroefschacht.

Ik heb iets langere schroeven gebruikt dan de originele, om er zeker van te zijn dat de schroef volledig door de schroefdraad gaat en niet slechts gedeeltelijk in de schroefdraad van de scharniermoer grijpt.

tornillo.jpg
 
Let op: Je mag de nieuwe gaten voor het plaatsen van de scharnieren niet boren op de plekken die ik rood heb gemarkeerd. Op die hoogte zitten namelijk stalen bevestigingspunten die het onmogelijk maken om daar te werken.

Kies daarom een andere plek binnen het groen gemarkeerde gebied, zoals ik op de foto aangeef.

zonas.jpg
letop.jpg
 
Bij dit soort werkzaamheden moet je zowel de deur als de deurkruk omdraaien. Het enige wat je niet kunt omdraaien, is de dagschoot (het schuine gedeelte van het sluitmechanisme van de deurkruk). Daardoor komt deze andersom te zitten, met het schuine gedeelte aan de buitenkant. Dit is echter geen groot probleem.

perno.jpg
 

Forum statistieken

Onderwerpen
157.926
Berichten
1.040.577
Leden
111.952
Nieuwste lid
luc f
Back
Bovenaan Onderaan