DC aansluiting Solis S5

Hallo,

Woon sinds kort in een nieuw huur tiny house met zonnepanelen.
Heb me hierin verdiept en schrok ervan hoe levensgevaarlijk het is als de DC kabels niet goed zijn aangesloten (zie foto) deze horen in de omvormer en niet aan elkaar verbonden, deze draden zijn ook nog eens beschadigd wat vuurbogen kan veroorzaken.
Ook de aardedraad van de panelen naar de omvormer is beschadigd, en volgens mij is de omvormer geen vereffening.

Wat kan ik het beste doen in dit geval ?

Alfons



Screenshot_20251224-190351_Gallery.jpg

Screenshot_20251224-190358_Gallery.jpg

Screenshot_20251224-072124_Chrome.jpg

Screenshot_20251224-071842_Chrome.jpg

Screenshot_20251224-015630_Meme Generator.jpg
 
Ik zie geen beschadiging, enkel stukjes tape.

Ik zie bijvoorbeeld om de aarde bij de ene wel en de andere geen tape.
Dat is als ik het goed zie bij de 2 zwarte en de 2 rode draden ook zo. Er zit een logica in, dus onwaarschijnlijk dat er een beschadiging onder zit. (kan wel, maar dat is zo niet te zien)

Verder denk ik dat er 2 strings liggen.
Bijvoorbeeld 2 x 4 panelen.
Die kunnen apart aangesloten worden, in dit geval zijn ze doorverbonden zodat er 1 grotere string ontstaat. Dat kan voordelen hebben bij weinig zonlicht.

Dus niet zelf hieraan gaan klussen, ziet er op het eerste oog niet slecht uit, verder inderdaad eerst maar eens aan de verhuurder vragen, hoewel die meestal ook geen idee hebben.
 
Laatst bewerkt:
Precies, dit heeft niets met vlgs de norm te maken, opzet ? Ik bedoel je ziet toch dat ze in de OMVORMER moeten, 2 wel en die ander 2 koppel ik wel ff aan elkaar ipv in de omvormer, ECHT ?!
Alle wisselstroom gaat op deze manier via 1 dc kabel + en - naar de omvormer waardoor overbelasting kan ontstaan.

Heb verder nog geïnformeerd, maar je hoeft geen elektricien te zijn om te zien dat hier bewust voor is gekozen.
 
Schreeuwen (hoofdletters) is niet nodig.
Daarnaast schrijf je nu onzin. Als de kabels dik genoeg zijn, dan mag het zo en het zou zo waarschijnlijk mijn voorkeur hebben, vooral in de winter.
Niet goed te zien, maar waarschijnlijk kan het geschakeld worden zoals jij denkt dat het moet.
 
Beetje jammer dat er zoveel geroepen wordt terwijl er eigenlijk niks geks aan de hand is.

Wat de reden is dat die twee stekkers in elkaar zitten en niet in de omvormer, dat kan alleen de installateur die het gemaakt heeft, uitleggen.

Maar ik ben het wel meer tegengekomen.
Misschien waren er wel twee lussen aangelegd maar geven die te weinig spanning om op te starten en is er later één string van gemaakt.

Misschien zit er wel een storing in die twee andere kabels of zijn ze reserve.
Misschien is het voorbereiding naar een batterij aansluiting.

Zolang je dat allemaal niet weet kan het juist zeer gevaarlijk zijn om ze zomaar in de omvormer te prikken!!


Daarnaast is het gebruik van isolatietape om de draden een prima manier om ze te merken en ze zo uit elkaar te houden.

Daar zit geen beschadiging achter, anders had er wel wat meer tape omheen gezeten.


DC kabels kunnen veel meer hebben dan AC kabels. En aangezien het hier maar over een tiny-house gaat, is het roepen over overbelasting in eerste instantie wat overdreven.
Wij hebben hier 18 panelen over 1 string zitten, ik denk dat ik wel mag zeggen dat er niet zoveel bij een tiny-house zijn aangesloten.


Hier is zo op het eerste zicht niks aan de hand. Er kunnen wel een paar vragen openblijven in deze situatie maar daar kan alleen iemand ter plekke antwoord op geven.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan