Bovenlicht in portaaltje, enkel of dubbelglas?

Hallo,

Wegens tochtproblemen en aangezien ik wat geluid van buiten wilde reduceren heb ik een deur geplaatst in de hal.
m.a.w. ik heb een portaaltje gecreëerd ongeveer 1,5meter van de buitendeur af om zo tocht en geluid wat meer tegen te houden.
Aangezien het mijn hal best wat gebrek aan buitenlicht oplevert wilde ik graag een bovenlicht boven deze deur plaatsen.
Enkel glas heb ik nog wel liggen en kan ik ook snijden. Maar wat is beter, dubbelglas plaatsen (nieuw bestellen) of enkel glas?
Ik heb nog nooit een bovenlicht of raam geplaatst, dit word mijn eerste keer. (netzoals eerste keer de deur geplaatst te hebben, prima gelukt :-) )
 
Ik heb in mijn woonkamer / keuken 2 deuren met een bovenlicht van enkel glas.

Binnenkort ga ik deze deuren en kozijnen opnieuw aflakken en dan zet ik er gelijk dubbelglas in. Dat vind ik toch een iets robuustere uitstraling geven en het trilt en rammelt niet.
 
Je isolatieschil ligt bij de voordeur. Het heeft dus geen zin om in een binnenwand dubbel glas te zetten. Sterker nog, het probleem in de hal wordt juist groter, omdat de temperatuur daalt.
 
@IJkenhout dank voor de info. Hoe zit het echter met geluidsisolatie? Zou het helpen als ik 2 enkel glas platen plaats? Dus een voorzetraam idee? Wat betreft thermische isolatie: Ik heb geen CV, enkel een houtkachel en een paar airco's (warmtewisselaars) die ook als verarming fungeren in de slaapkamer, keuken en woonkamer.
 
Enkel glas is beter dan dubbel glas voor geluidsisolatie. (Enkelglas met dezelfde massa als het dubbelglas).
 
Ik bedoel dat 8mm enkelglas geluid beter isoleert dan 2x4mm dubbelglas met kleine luchtspleet.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan