Bevestigen overkapping aan schuurtje

Goedenavond,


Ik heb een vraag over het bevestigen van een overkapping aan een bestaand schuurtje. Ik heb al even gezocht, maar heb nog geen goed antwoord gevonden, hoogstwaarschijnlijk omdat ik niet met de juiste termen zoek.
Ik hoop daarom dat jullie mij even op weg kunnen helpen met het volgende. Mocht ik dit topic op de verkeerde plek hebben geopend, hoor ik het graag en alvast mijn excuus daarvoor.

Ik heb een schuurtje met een houtskelet op een betonnen fundering. Omdat ik geen palen bij het schuurtje wil hebben, wil ik de constructie vastmaken aan het schuurtje. Ik kan het houtskelet verstevigen, dus ik maak me niet druk over de draagconstructie. Tot nu toe heb ik de schets bijna af, maar heb ik nog een vraag omtrent het waterdicht maken. Op dit moment zit het schuurtje zo in elkaar: op het houtskelet zit MDF gemonteerd van, ik vermoed, 1 cm. Daarop zijn latten van 18 mm gemonteerd met daarop Douglas rabatplanken als gevelbekleding (zie foto).

IMG_0168.png


Op dit moment is mijn idee om op de plek van de balk de rabatplanken en latten te verwijderen en de balk tegen het MDF op het houtskelet te monteren. Maar doordat de balk natuurlijk het gevelprofiel onderbreekt, is mijn zorg dat er water via dit naar binnen kan lopen. Nu is mijn idee om op de balk een hoekprofiel te lijmen dat dit kan opvangen, maar ik ben benieuwd of er niet een betere/slimmere methode is. Uiteraard komt er boven de balk ook het dak van de overkapping, maar ik wil dit voor de zekerheid toch goed hebben.

Om mijn idee te verduidelijken heb ik een Paint-schets toegevoegd van de dwarsdoorsnede:

Doorsnee schuur.png


Bruin = houtskelet
Groen = MDF-plaat
Blauw = balk van de overkapping
Geel = gevelplank
Rood = hoekprofiel

Daarnaast vraag ik me nog af of het verstandig is om ook het MDF door te zagen op de plek van de balk en de balk zonder tussenkomst van MDF te monteren op het houtskelet.

Alvast bedankt voor de antwoorden!
 
Wat is dit met waterdichtheid te maken?
Daar zijn de rode rabatplanken voor.

Aan 1 cm mdf kan je geen balk hangen, ook niet aan 1,8cm en ook niet als het spaanplaat zou zijn.
Dus eraf en direct op de houten hsb balken. Dan kan je ook beter zien of je het daar nog wil versterken.

Wel opletten dat het mdf geen deel van de constructie is.
 
Het was ook alleen de bedoeling op de balk vast te maken aan het houten skelet maar dat het MDF er tussen blijft. Ik begrijp goed dat het niet mogelijk is om de balk te monteren aan alleen het MDF. Ik zag het meer als een opvulplaatje.

Maar goed wat ik bedoel met de schets is dat de blauwe balk een drager is voor de overkapping en dus zal uitsteken naar buiten. Mijn zorg is als er dan regen tegen de zijkant van de schuur aan komt, tegen de rode rabatplaken en dus dat dit tussen de blauwe balk en de onderkant van de bovenliggend rabatplank naar binnen sijpelt omdat er geen overgang is.
 
Het kan ertussen blijven zitten, maar zie je dan wel goed waar de schroeven in komen?
Er mag geen water bij mdf komen, dat gaat snel fout, dat geldt voor de meeste houtachtige plaatmaterialen, een deel kan er beter tegen, maar nooit echt goed.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan