Afzuig installatie

Status
Niet open voor verdere reacties.
Beste forum leden, Ik heb een ventilator met een diameter van 40 cm in een bekisting gebouwd. Vanuit de bekisting lopen drie leidingen met een diameter van 9 cm. De ventilator heeft een capaciteit van 2600 m3/h bij 10 Pa. Hoe kan ik berekenen wat de lucht afzuig kapaciteit is in de 9 cm aftakkingen? Oh ja, de ventilator voert lucht af. Wie kan me helpen?

gr. Jong
 
Nog even voor de duidelijkheid, het gaat om een centraal ventilatie systeem voor een vogelasiel. gr. Jong
 
Dat kan je niet berekenen; daarvoor heb je de Q-h curve van de fan nodig. Zat er geen gebruiksaanwijzing of technische spec's bij?

En waarvoor zou je 't willen weten?
 
Bij 10 kpa is de afzuigcapaciteit 2600/3 per aansluitpunt.
Snelheden van 35 m/sec is wel wat veel en niet echt geruisloos.
Als je 250 mm buis gebruikt kom je een beetje aan de normale waardes.
Tevens zal je die 10 pa niet makkelijk gaan halen. Je zal uiteindelijk met wat minder lucht genoegen moeten nemen.

Het is een flinke afzuigunit, hoe groot zijn de ruimtes die je moet ventileren?
 
Iedereen die gereageerd heeft op mijn vraag voor een afzuig installatie voor een vogelasiel, heel hartelijk bedankt voor de reacties. Inmiddels heeft een gespecialiseerd bedrijf zijn hulp toegezegd, dus gaan we het verder redden.

groetjes, Jong
 
Misschien leuk en ook ter lering om als je dat wilt te melden wat de gespecialiseerde voor je hebben uitgevoerd.
*wgb*
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan