1e verdieping koud - BG warm

Situatie
Woning met 3 verdieping:
- Begaande grond = vloerverwarming - 2 radiatoren (hal en keuken) en convector
- 1 verdieping = 3 kamers en 2 badkamers met elke een radiator
- 2 verdieping = 1 kamer met een radiator
- Remeha CV ketel uit 2005

Probleem
Mijn woning is goed geïsoleerd maar op de eerste verdieping krijg ik de kamers vooral in de avond niet warm. Op de BG is de temperatuur rond de 19.5 graden en zakt het overdag nauwelijks.
Hierdoor gaat de CV 's avonds niet meer aan waardoor de kamers op de 1e verdieping koud aanvoelen (rond de 16,5 graden).

Hoe kan ik de temperatuur op de 1e laten verwarmen?
Is het een idee op de thermostaat die op de BG staat te verplaatsen naar een van de kamers op de 1e verdieping?
 
De oplossing is zoneverwarming, dan kun je alle kamers individueel warm stoken, of je woning verdelen in een of meer zone's.

De eenvoudigste methode is om twee thermostaten te hebben in twee referentieruimtes. Je moet dan de bovenverdieping en de vloerverwarming scheiden met een zoneklep. De zoneklep wordt dichtgezet als de vloerverwarming(of ruimte) op temperatuur is.

Ook is het mogelijk om verder te zoneren, door op alle radiatoren en convectoren een "smart" thermostaatknop te monteren.

Als je zoekt op zoneverwarming, kom je diverse systemen van diverse merken tegen.
 
Ik zou eerst beginnen met inregelen van de radiatoren, de radiatoren in de kamer waar de thermostaat hangt wat afknijpen zodat de ketel wat eerder en langer gaat branden en indien nodig de radiatoren in de andere kamers wat verder open.
Lukt het niet dan is zoneverwarming of een WA regeling misschien een optie.
 
Een bekend verschijnsel, wat vaak voorkomt bij gebruik van vloerverwarming op de begane grond. Google op "zoneregeling" of "etageregeling"
Is redelijk eenvoudig op te lossen !!
Bert pit schreef:
De eenvoudigste methode is om twee thermostaten te hebben in twee referentieruimtes. Je moet dan de bovenverdieping en de vloerverwarming scheiden met een zoneklep. De zoneklep wordt dichtgezet als de vloerverwarming(of ruimte) op temperatuur is.
Dit werkt niet, als je niet tegelijk met openen/sluiten van de zonekleppen ook de ketel aanstuurt.
 
Degooyer schreef:
...
Is redelijk eenvoudig op te lossen !!

...
Ik lees dit vaker, maar wat is dan die redelijk eenvoudige oplossing? Onder redelijk eenvoudig versta ik makkelijke ingreep + lage kosten.
Ik krijg morgen 'mijn' installateur op bezoek en zal dit probleem ook aan hem voorleggen.
Is de oplossing dan:
  • 2 x Aan/uit thermostaten
    zoneklep
    aansturing zoneklep ketel
?
 
Dit snap ik niet. De Topic starter en ik iig, wil graag weten wat dan een eenvoudige oplossing is.
Dan kan ik dat afwegen tegen alternatieven waarmee een installateur komt. Toch?
 
Een goedwerkende en eenvoudige oplossing is als volgt:

Je laat in de aanvoer van de verdeler van de vloerverwarming een 2-weg-klep plaatsen (incl. stelmotortje 230 Volt) en je laat deze regelen door een draadloze thermostaat met 2 ontvangers:
- ontvanger 1 regelt die klep: open en dicht wanneer er warmte gevraagd wordt (of niet)
- ontvanger 2 schakelt tegelijkertijd de CV-ketel: aan/uit

In het circuit boven plaats je ook een 2-weg klep die ook bediend wordt door een thermostaat met 2 ontvangers.

In dat geval kan je boven en beneden compleet onafhankelijk regelen en ben je van je probleem af.

Is er geen eenduidige plek te vinden waar alle radiatoren boven op aangesloten zijn, dan kan je een eenvoudiger versie van bovenstaande oplossing toepassen: een aan/uit thermostaat op de bovenverdieping.
In dat geval zal het wel warm worden wanneer er beneden warmte gevraagd wordt, maar meestal is dat geen probleem.
Wordt er boven warmte gevraagd en beneden is alles op de gewenste temperatuur, dan blijft de 2-weg-klep in de aanvoer van de verdeler gesloten en kan de CV-ketel worden aan geschakeld om circuit boven van warmte te voorzien.

Deze oplossing werkt prima.
Probleem is, dat veel installateurs hier nooit aan denken, omdat er in de handel maar enkele leveranciers zijn van draadloze thermostaten met meerdere ontvangers (en die kent de doorsnee installateur niet....want die komt niet veel verder dan het merk wat zijn groothandel levert)

Ik stuur je een link waar je deze oplossing kunt vinden.

Er is nog een variant: met een stelmotortje met eindcontact: is nog simpeler, maar niet in elke installatie toepasbaar.

Het enige wat je ook nog moet laten doen is (op de juiste plaats) een bypass laten monteren.

Deze oplossing werkt trouwens ook perfect bij stadsverwarming: ook daar worden vaak veel te dure oplossingen aangeboden (maar bij stadsverwarming geen bypass toepassen!)
 
Mr.M

Dit is een klusforum voor mensen die hulp nodig zijn voor zelf uitgevoerde klussen en niet voor advies om de installateur mee te verrassen, lees de forumregels.
Het kapen van een topic wordt hier ook niet op prijs gesteld.
 
Jan schreef:
....Dit is een klusforum voor mensen die hulp nodig zijn voor zelf uitgevoerde klussen en niet voor advies om de installateur mee te verrassen.....
Jammer, zo'n reactie m.b.t. een probleem waarmee heel veel mensen kampen.
Er zijn goed bruikbare en relatief voordelige oplossingen, zoals hierboven beschreven.
Er wordt veel geld uitgegeven voor door de "professional" aangedragen "oplossingen", die totaal niet werken.

Het zal niet de eerste keer zijn, dat de consument in dit soort situaties op zoek gaat naar een bruikbare oplossing en deze aan zijn installateur voorlegt om aan te brengen.

Mij is gebleken, dat menig installateur totaal niet op de hoogte is van nieuwe ontwikkelingen.
Oke, die ontwikkelingen gaan sommigen wel iets te snel, maar het is wel een kwestie van proberen bij te houden wat er op de markt verschijnt.

Sta open voor nieuwe ontwikkelingen en doe met de aangedragen oplossingen je voordeel i.p.v.je er tegen af te zetten !! Dit zijn m.i. zeker zaken waarmee een klusser zijn voordeel kan doen.
 
Ja, dat is ook mijn mening. Dank voor je extra info.
En ik kaap geen draadje, maar voeg extra info toe, zodat het bijelkaar blijft.
 
Bedankt voor alle reacties.

Ik had begrepen van een installateur dat een 2-wegklep moeilijk of niet mogelijk is.
Reden is dat ik zowel een radiator, vloerverwarming en convector op de BG heb.
Of is dit onzin?


Aanbod van arbeid verwijderd, zie de forumregels, mod.
 
Degooyer en Mr. M,

er zit best wat in wat jullie schrijven maar het is nou eenmaal een klusforum voor mensen die zelf een klus willen uitvoeren en daarbij hulp nodig hebben.
Installateurs dienen zelf kennis van zaken te hebben en ik zou het als installateur niet op prijs stellen dat een opdracht uitgevoerd moet worden zoals dat op een klusforum zonder voldoende achtergrondinformatie geadviseerd wordt.
Helaas zijn niet alle installateurs in staat e.e.a. adequaat uit te voeren, om hiervoor de regels van het forum aan te passen lijkt me te ver gaan.
 
Dus nu maar hopen op een klusser, die via dit forum de vraag stelt om zelf het probleem van beneden warm en boven koud zelf wil gaan aanpakken.
Er zijn meerdere manieren om dit probleem aan te pakken en iedere handige klusser kan het echt wel zelf doen!
 
@ts

Heb hier precies hetzelfde probleem gehad, heb beneden vloerverwarming en twee boven verdiepingen radiatoren.

Vorig jaar besloten de hele boel aan te passen.
Ik heb er twee honeywell 2 weg zone kleppen tussen gezet en gebruik er twee Nest thermostaten op zitten. Kan niet anders zeggen dan dat dit echt perfect werkt.
Enige min puntje is dat je niet modulerend kan aansturen, dus alleen aan/uit regelen kan met deze optie.
Daarintegen warm je alleen het circuit op wat warmte vraagt, en kwa comfort is het echt super dat je beide etages los kan regelen.

Het is relatief goedkoop, maar toch moet je wel zeker aan ca 500,- euro denken, aan kleppen, thermostaat, en koppelingen dus nee je bent niet voor 200,- euro klaar.
 
Ik wring me altijd in alle bochten om geen merken of verwijzigingen naar een webshop o.i.d. te noemen.

In bovenstaande bijdrage worden juist weer wel producten bij naam genoemd.
Er zijn inmiddels voordeliger en minstens zo goede oplossingen: waarom altijd weer de vermelde merken? Irritant!!
Er zijn nu ook opentherm regelingen die perfect werken.
 
Ik begrijp je irritatie maar je kunt altijd een PB sturen als het noemen van een merk noodzakelijk is.
Heb het zelf ook wel dat ik een bepaald merk wil adviseren, dat los ik dan op met een PB.
Het heeft z'n nadelen om het zo te doen maar anders krijg je wekenlang durende discussies over het beste en slechtste merk, daarmee schiet niemand iets op.
Het is zoals het is.

Dat wringen lukt trouwens aardig. :wink:
 
Ik Snap het probleem niet zo.... Zo weet ts weer waar hij kan zoeken, ik vond het zelf namelijk niet meevallen om de juiste info en kleppen te vinden, ja er zijn goedkoper alternatieven, ik heb ze via mp weten te vinden waardoor ik twee voor de prijs van 1 had.

Ik heb er verder even niet aan gedacht dat 't een probleem was, op de meeste fora waar ik zit kan je gewoon een merknaam noemen dus 't was geen kwade opzet ofzo.

Wat ikzelf belangrijker vind is dat de indruk wordt gewekt dat het een ingreep van weinig geld is, ik kan goedkoop aan de materialen komen via m'n werk, de thermostaten heb ik via mp net als de zone kleppen. Je bent zo nog 100 a 150 euro aan koppelingen kwijt dus je hebt 't zo over 400-600 euro kosten voor consumenten, voor 150 euro meer koop je een complete cv ketel.

Goedkoop is dus maar net hoe je het bekijkt, maar het is ook in mijn geval de enige oplossing die echt goed werkt en het bedoelde comfort oplevert wat je wilt, dus in mijn ogen zeker de investering waard.

Zoals boven gezegd zijn niet alle installateurs bekend met dit systeem. Maar je kan 't ook prima zelf als je handig bent.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan