Zelf schoorsteen bouwen - goedkoopst maken

Status
Niet open voor verdere reacties.
Hallo,
Ik ben bezig een sauna te bouwen. Op een andere plaats heb ik al een vraag gesteld over het rookkanaal.
Ik heb een offerte gevraagd voor een dubbele kachelpijp. Dat gaat me een kapitaal kosten, want ik denk dat ik ongeveer 6 meter nodig heb.
Mijn vraag is op welke manier ik het goedkoopst een schoorsteen kan maken, geschikt voor de afvoer van rookgassen van een houtkachel die in een getimmerde sauna in een stenen schuur staat.
De kachel staat op een tegelvloer, ca 30 cm van een stenen muur af. Het is de bedoeling om een gat in de muur te maken, daar een doorvoer aan te leggen en dan met een zo goedkoop, maar afdoende manier tot boven het dak te komen. Kan dat anders dan met een bijzonder dure geïsoleerde dubbelwandige kachelpijp? bv met steen?
Graag bericht,
Rien van Aarle
 
Waar bent u bezig de sauna te bouwen ?
Binnenshuis of buitenshuis ?
Hoe ligt de sauna t.o.v. bestaande gebouwen ?
Het is de bedoeling om een gat in de muur te maken, daar een doorvoer aan te leggen en dan met een zo goedkoop, maar afdoende manier tot boven het dak te komen.
Dat kan misschien met steen maar dat is op afstand niet te beoordelen, een bouwkundige kan dat ter plaatste wel.
 
Hallo,
de sauna wordt gebouwd in een voormalige stenen schuur. Ik heb daar het saunahok al klaar. geïsoleerde wanden, met houtbetimmerd. Eén wand heb ik vrij gehouden om daar de kachel tegen te plaatsen, op een vloertje van tegels. Als ik door de muur ga kom ik uit op de kopse gevel van de schuur.
De schuur is ca 5,5 m hoog. Het dak is twee jaar geleden geïsoleerd en in een ander gedeelte van de schuur, achter een natuurstenen muur, hebben wij een atelier gemaakt. Daar staat al een kachel in met een enkelvoudige kachelpijp, die met een dubbelwandig stuk door het dak naar buiten gaat.
Ik zou natuurlijk hetzelfde kunnen doen met de pijp voor de sauna, maar deze komt binnen in de schuur dan net voor een trapopgang te staan en da's niet erg praktisch.
Rien van Aarle
 
Je hebt in Frankrijk bij de brico schoorsteenelementen uit beton staan : dit zijn een soort legoblokken die je opstapelt (wel specie ertussen) en waar je dus relatief goedkoop een schoorsteen mee kan maken.

Als je die gebruikt om mee door je dak te gaan en daarna een lengte enkelwandig RVS eropzet met trekkap ben je er wel denk ik.
 
Hallo,
Hartstikke bedankt voor je reactie, daar kan ik mee verder.
Kan ik die betonelementen zowel binnen als buiten gebruiken?
En moet ik daar een enkelwandige kachelpijp instoppen, die ik eventueel nog met glas- of steenwol opvul?
Hoe bevestig ik die elementen vast aan een muur?
Graag bericht,
Rien
 
Die elementen vormen een zelfdragend geheel, gewoon een toren van blokken. Je moet ze op de begane grond dus op een voetje zetten.

Ik heb zelf geen pijp getrokken, gewoon die blokken als schoorsteen en klaar. Je kunt er wel een enkelwandige RVS-pijp in schuiven, een en ander hangt een beetje van de situatie af.

Maar ga eens naar een goede bouwmaterialenhandel, dus geen BatiLeclerc oid, en laat je voorlichten.
 
Status
Niet open voor verdere reacties.

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan