Waterleiding in betonnen vloer.

Moet je, als je een nieuwe waterleiding wil leggen in bestaande betonnen kamer vloer deze in een isolatiebuis leggen ? Er komt later Novilon vinyl overheen. Het betreft de koudwaterleiding, en er ligt geen vloerverwarming in.
 
In ieder geval in een mantelbuis zodat de buis kan krimpen en uitzetten zonder lek te raken.

Wel of niet isoleren heeft betrekking op legionella vorming. Stroming is mi. belangrijker dan isolatie.
 
Er ligt nu een Uponor leiding in de betonnen vloer, dit is de hoofd waterleiding van het koud water. Er lig Novilon Vinyl overheen. Alle waterleidingen zijn door middel van gasdetectie gecontroleerd, en er zijn geen lekkages gevonden. alleen waar deze ligt vertoon het vinyl grijze plekken ( schimmel ) precies boven de waterleiding. Men zegt dat dit komt door condensvorming omdat de Uponor koud waterleiding niet geïsoleerd is. KAN DIT ????????
 
Ja, dat kan, condens slaat neer op de koudste plekken, op de waterleiding dus in dit geval.
 
Das een veel gemaakte fout om leidingen koud in de vloer te leggen. Mag trouwens ook nog niet eens. Iedere fabrikant schrijft bij mijn weten voor dat de leiding mechanisch beschermt dient te zijn, wat niets meer wil zeggen als een mantel of isolatie. Staat overigens gewoon in de VEWIN werkbladen
 
Je reageert op een topic van een jaar oud. Die klus zal al lang en breed klaar zijn, of je het er mee eens bent of niet :wink:
 
Klus is nog niet opgelost de installateur voelt zich niet aansprakelijk en advocaat kan niets doen. Is een wel nietes geval. Experts zeggen dat het niet van de leidingen afkomt.
 

Login

Je wachtwoord vergeten?
Heb je problemen met wachtwoorden of reset, stuur een mailtje naar info a p e n staartje klusidee nl Nog niet geregistreerd? Registreer nu
or Log in via
Back
Bovenaan Onderaan